Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon szeretnék egy állatot....

Nagyon szeretnék egy állatot. A hörcsög, a tengerimalac és a kosorrú törpenyúl között gondolkodom. Ti melyiket ajánlanátok? Ha leeht mondjatok érveket és ellenérveket is.

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy 2. háziállatom lenne ékszerteknősök után, illetve az is fontos lehet, hogy lakásban lakom és felelősségtelljes is vagyok (a szüleim is így gondolják).

13 l


2012. máj. 20. 22:04
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

bocsi az elírásokért!

* lehet

* felelősségteljes

2012. máj. 20. 22:05
 2/26 anonim ***** válasza:
Tengerimalacnak legalább 100x50 cm-es ketrec kell, és nem jó neki egyedül, két azonos neműt érdemes tartani.
2012. máj. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Nekem olyan kérdésem lenne,hogy:

-mennyi időd van rá?

-mennyi pénzed? a nyuszi igencsak drága tud lenni kezdetben.nekem 30ezer felett volt

-mennyi helyed van? nyuszinak is szintén kell 100*50-es ketrec

Ezeket a kérdéseket átgondolva szűkülhet a kör.

2012. máj. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
van rá időm és pénzünk is (szüleimnek... és már meg van beszélve) hely is van
2012. máj. 20. 22:31
 5/26 anonim ***** válasza:
63%
Nekem volt már mind a három féle. A legkevesebb gond a hörivel lenne, viszont nem élnek túl sokáig sajnos. Őt nem kell rendszeresen kiengedni a ketiből. Malackából kettő kell, nem túl tiszták, nem lehet őket szobatisztaságra tanítani, viszont talán jobban el vannak a ketrecben. Most nyuszink van, imádom. Szobatiszta, ha itthon vagyunk, egész nap kint van a ketiből. Viszont szeret rágni, nyuszibiztossá kell tenni a szobát (kábelek, mérgező szobanövények, stb eltüntetése) és még így is veszélyben az ajtófélfa, a bútorok lábai, a tapéta, a parkettaszegő :). Ja, és most vedlik, úgyhogy minden napos porszívózás,a szőnyeget baromi nehéz kitakarítani. Nyuszit akkor vállalj be, ha van rá sok időd, foglalkozni kell vele, és minél kevesebbet legyen bezárva. Talán a höri tartása a legolcsóbb.
2012. máj. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Höri, vagy tengericucu. A malackát könnyebben meg tudod fogni, én ezért erre szavazok, meg azért, mert tovább él, mint egy höri. Nyulat nem ajánlom, nekem is az van. Brutálisan sok időbe és pénzbe kerül. Nagyon érzékeny állatka, könnyen megbetegszik, vagy megijed.
2012. máj. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Én ajánlom a nyuszit,ha van elég időd rá,a társaságot nagyon igényli.Azt szokták írni,hogy minimum 2-3órát legyen kint,de minél több annál jobb.Ha a nyuszi mellett döntesz látni fogod,hogyha meglát már ugrál,rágja a ketrecet,hogy engedd ki.Meg követ mindenfelé.:)Az enyém 6-7órát legalább kint van minden nap.

Nekem havonta 3-4ezerbe van a nyuszi.

Plusz neki kell oltás is,(félévente.évente,ki hogy csinálja),ez még plussz összeg.

De egyébként nagyon aranyosak,én tudom ajánlani.

Jaa és fontos,hogy nyuszit kereskedésből ne vegyél,csakis tenyésztőtől.

2012. máj. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1 állatot szeretnél, akkor a tengeri malac kilőve... (ha már felelősség teljes vagy) 2-3 db ot érdemes tartani, mert depressziós lesz egyedül.

Az aranyhörcsög nagyon jól kézhez szoktatható, egyedül is tartható, én azt ajánlom.

2012. máj. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
Nekem nyuszim van:) Még picike, de már néha hallgat a nevére.. Szobatisztaságra nevelhető. Szerintem egy törpenyúl tartása sem kerül sokba.. Szénát tudsz neki szárítani, csapvizet adsz neki, amit otthon találsz zöldséget, gyümölcsöt odaadhatod neki :) Egyedül a táp az, amit venned kell neki, enyém 2-3 hétig elég :D
2012. máj. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Majd írd meg,hogy döntöttél.:)
2012. máj. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!