Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehetett a dzsungáriai...

Mi baja lehetett a dzsungáriai törpehörcsögömnek?

Figyelt kérdés
A kis hörim tegnap váratlanul elpusztult. Aznap reggel 9-kor még aludt, 3/4 tízkor viszont az oldalára feküdt, már akkor tudtam, hogy baj van. 10-kor halt meg, délelőtt, épp ahogy indultam volna állatorvoshoz vele. Előtte nap nagyon nyugtalan volt, nem is aludt, csak kerekezett és szaladgált, és rengeteget ivott. Egyedül volt az akváriumában, rendszeresen fertőtlenítettem neki, almot is gyakran cseréltem, minden nap kapott 1x-2x enni száraz eledelt, inni lédús zöldséget, ugyanis állatkereskedésben azt mondták, hogy az elég neki, nem szükséges a víz, napi 3x cseréltem neki frissre a zöldséget. Puffasztó, keményítős zöldséget nem kapott, néha salátát, néha répát, legtöbbször viszont uborkát és almát kapott. Olyan nem volt, hogy ne friss uborka lett volna előtte. Az utóbbi 1 hétben szokatlanul agresszívvé vált, harapott, támadott, az utóbbi 3 napban különösen. Beraktam a kezemet és rákapott, lógott rajta. Nem éhezett, szomjazott sose, jó erőben volt, nem túl dagi de sovány sem volt, szép volt a szőre, tiszta volt a tekintete, nem volt hályogos. 2 hónapig élt nálam, ez nagyon kevés, kicsinek hoztam el a kereskedésből még. Klimatizált helységben volt, de nem volt túl hideg, 25 fok. Én genetikai hibára gyanakszom, vagy vegyszeres zöldségre, dehát mindig nagyon alaposan megmostam neki. Amikor haldoklott nem volt felpuffadva, nem volt hasmenés, hányás, sovány se volt, semmi, egyszerűen elengedve magát és oldalra feküdt, nem zihált. Annyira sajnálom, nagyon odafigyeltem rá, első hörcsögöm volt. Lehet, hogy ilyen melegben nem is kellene vennem másikat, hanem várni az idő enyhülését? Bár klíma működik mindig.

2012. júl. 2. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy akváriumban tartottad. Na, viccet félretéve, nem élnek sokáig. Egyszercsak fogják magukat, és benyújtják a számlát.
2012. júl. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
vizet nem töltöttem az akváriumba xDD értem a viccet :D háát... de nagyon picinek hoztam el, és 2 hónapig húzta csak nálam, nagyon fiatal volt még...
2012. júl. 2. 12:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Az akvárium azért nem jó mert nincs levegöcsere.

Ha van egy üveges aki kiszedi az egyik oldalt és az alom felett kb. 7-8mm es rést csinál tud cirkulálni a levegö.

2012. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ahha, köszönöm a tanácsot! Mondjuk lehetne sorozatban kb. 6 lyuk is, de itt igazából nem lehetett gond, fújta a klíma a kellemes, hűs levegőt. Ma beszéltem az eladóval, ahol vettem, és mondta, hogy tuti génhibás volt, ugyanis oda lehet bevinni kicsinyeket is, és hát az otthonokban ugye nem figyelnek vérfertőzés kiküszöbölésére... szegény :(
2012. júl. 2. 23:32
 5/6 godi válasza:
Milyen nem az akvárium volt a hibás hogy abba tartotta az állatkereskedésekben és más otthonokban is úgy van és semi bajuk sincsen énis most szeretnék és akváriumban szeretném tartani 30 litersebe!!:( Talán az volt a baj hogy kicsi volt a helye vagy az a genetikai hiba na mind1!!
2012. júl. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Először is sajnálom,hogy a hörid elpusztult,tudom mit érzel.25 hörim volt.De szerintem azért pusztult el ilyen váratlanul szegényke mert nem bírta a meleget.Hiába 25 fok de nem nagyon bírják ezek a kicsi állatok a meleget,pláne akváriumban.

2012. júl. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!