Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szegény tengerimalim mindjárt...

Szegény tengerimalim mindjárt kitikkad, mit adjak neki/mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Nem eszik se szénát, se tápot, se görögdinynét, se uborkát, sem paprikát és nem is nagyon iszik. Ja, és paradicsomot sem eszi. Csak kuksol egy helyben, nem csinál semmit. Egy tengerimalacunk már meghalt, hogy nem evett semmit, és az orvos sem tudott rajta segíteni. Nem szeretném ugyanezt még egyszer átélni, kérlek segítsetek!

2012. júl. 3. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
a folyadék jól jönne neki...meg meleg is van ...olyan fecskendő félével itasd...vagy tárd ki száját és a kezeddel próbálj neki vizet adni...ne várd hogy igyon te nyomd a szájába...muszáj lesz lenyelni :)
2012. júl. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
<3 lapát
2012. júl. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hőgutája is lehet.

Mindenképp vidd egy olyan helységbe, ahol hűvös van, (akár pice is jó) és hívj fel egy rágcsálós dokit a további teendőid miatt!

2012. júl. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod máshova vinni, tegyél mellé türcsibe csomagolt jégakukat, hűtött üdítőket, meg egy hőmérőt, nehogy megfázzon. 25 fokot kéne neki biztosítani. Ne várj sokat! Az idő ellened dolgozik! Telefonálj!

(Orvoshoz vinni, csak akkor tudod, ha már stabil, és útközben is hűvösen tudod tartani.)

2012. júl. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Hőgutája is lehet, ha nagyon melege van. Hűteni úgy lehet, ha jégakkut/flakont amibe fagyasztva van a a víz a ketrec tetejére teszel, vagy vastagabb zokniba/törölközőbe beteszed és oda teszed a ketrecbe. Ha van csempéd akkor a ketrecbe is beteheted, mert imádnak rajta hűsölni. Esetleg bevizezel egy törölközőt és a ketrec oldalára teríted. Ezeket olvastam, és nekem is és a többségnek is bevált.

Ha már nagyon vészes a helyzet akkor nedves törölközőbe csavard be egy kicsit.

Ha nem eszik akkor orvoshoz kell minél előbb vinni, mert 24 óra után beindul a máj károsodás folyamata. A

2012. júl. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
*Adj neki esetleg biolapist, álatt patikába kapható, helyrehozza az emésztést.
2012. júl. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Láttam hogy elkezdte szagolgatni az ubit, meg harapdálta is, de nem ette. Adtam neki mindenből frisset, nekiesett most a répának. Egy jégakkut bebugyoláltam egy törülközőbe és betettem a ketrecébe, egy másikat meg ráraktam. Nagyon remélem, hogy semmi baj nem lesz.
2012. júl. 4. 12:18
 8/9 anonim válasza:

Ha annyira 'durván' nem eszik,akkor valami apróbb kaját(magvakat) beteszed a szájába,már több esély van rá,hogy megegye.

De a helyedben megnézetném egy állatorvossal,mert számtalan baja lehet,akár a fogával,hasával,torkával stb.

2012. júl. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 dorinna00 ***** válasza:

Amikor kicseréled a helyét hideg vízzel alaposan mosd át a ketrece/terráriuma alját!

Ez lehűti egy kicsit! XD XD XD XD

2012. júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!