Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek jó ötlet?

Révész Putricselli kérdése:

Szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés

A dzsungáriai törpehörcsögöm elég válogatós a magokkal és inkább csak szotyit eszék meg egy kis kukoricát és nyúltápot és arra gondoltam hogy a bolti kevert magvak helyett takarmányboltból vennék neki mondjuk szotyit kukoricát és nyúltápot összekevernék neki.

Még mi lehet az a mag ami nagyon fontos lenne bele.


2012. júl. 9. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Csak óvatosan a házi keveréssel!

Bár a hörcsögök a legtöbb nyúltápot szeretik, de ezek között van olyan, ami a hörcsögre veszélyes!

Néhány nyúltápba ugyanis coccidiosztatikumokat (Pl A.C.S., trimetroprim) kevernek, amely megvédi a nyulakat egy élősködő (Eimeria) ellen, de a hörcsögökre, tengerimalacokra veszélyes, károsítja a májukat.

Ugyanezek a hatóanyagok lehetnek madártápokban is!


Ha kihagyod azokat a magokat, amiket nem szeret a keverékben, lehet, hogy olyan nyomelemektől fosztod meg, amire szüksége van. Eszik ő azokból is, ha nem is olyan látványosan. Amit otthagy, hagyd benn neki, majd megeszi azt is!

2012. júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az enyéimnél ugyanez a probléma: megveszem nekik a magkeveréket és kb. csak a napraforgó magot, meg a tökmagot eszik meg, a többi meg csak kárba vész. Én úgy szoktam csinálni mostanában, hogy beszórok nekik az egészből, és nem kapnak olyan gyakran magot. Így talán megeszik azt is, amit annyira nem szeretnek.
2012. júl. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!