Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A dzsungáriai törpehörcsögnek...

Révész Putricselli kérdése:

A dzsungáriai törpehörcsögnek mennyi sajtot vagy tejfölt kell adni és hány naponta hogy kapjon azért fehérjét is?

Figyelt kérdés
mennyit kell nekik belőle adni?
2012. júl. 9. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Túrót adj neki. Miénk szereti
2012. júl. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ilyen időjárási viszonyok mellett nem tanácsos adnod neki ilyesmit mert hamar megromlik és utána megbetegszik tőle a kisállatod. Magvakban is van elegendő fehérje.

A tejfölel csak úgyis össszemaszatolná a szőrzetét, és utána nehéz lenne megtisztogatni.

A leírásod alapján nem vagy valami tapasztalt állattartó. Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

2012. júl. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
10
2012. júl. 9. 13:34
 4/10 anonim ***** válasza:

"10"


Gondoltam, hogy ennyi idős vagy. És fogadjunk, hogy lány vagy! :)

Egyébként szép, hogy ennyire törödsz a kisállatoddal, hogy még a fehérje ellátásával is foglalkozol. Ezt mondta valaki, vagy olvastad?

Amúgy hasznos volt a tanácsom?


UI.: Később - hüvősebb időjárás esetén- modjuk adhatsz neki tejtermékféléket, kis adaggal majd utána ha elfogyasztja akkor pótolod.

2012. júl. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen lány vagyok értem köszi a válaszod hasznos volt :)
2012. júl. 9. 14:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Én az aranyhörcsögeimnek heti 1 alkalommal adok sajtot.

Tejfölt is adhatsz neki, heti 1 alkalommal.

Meg túrót is ehet.

Nem fog megromlani, ha nem sok mennyiséget adsz belőle, annyit adj neki, amennyit el is fogyaszt. De attól hogy meleg van és nyár, kell nekik adni, csak nem szabad ott hagyni megromlani, ennyi a dolog lényege.

2012. júl. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajtból a kisujjad körmének a felényi méretét add, mert annyit biztos, hogy meg fog enni egyszerre, így nem fog megromlani. Mindig legyen előtte friss víz, mert ebben a melegben nekik is szükségük van folyadékra. Ha kertes házatok van, esetleg nézelődhetsz hangyabolyok után. Ha találtál egyet, fogd az ásót és kaparj vele egy kis lyukat a bolyba. Ha szerencséd van, találhatsz hangyatojásokat, aminek a hörid nagyon fog örülni. Ha nem mered megfogni kézzel őket, egy szemöldökcsipesszel, vagy valami hasonló tárggyal próbáld meg megfogni és add oda a hörinek csak úgy simán (nem kell megmosni, meg semmi). Hidd el, nagyon fogja szeretni. Ebből naponta 2 db-ot adj neki (reggel és este egyet). Vehetsz szárított hangyatojást boltokban is, ám ezekben sok tartósító szer és egyéb adalék anyag van, és drága is, szóval ha meg tudod oldani ingyen, akkor nem érdemes venni.


Örülök, hogy vannak ilyen felelős állattartók is, mint te. :))

2012. júl. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. júl. 9. 23:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Akitől mi vettük, azt tanácsolja, hogy heti négyszer is kaphat. És mi nem tálkában adjuk a tejfölt, hanem az ujjunkról, így nem romlik meg. Megeszi és kész. Egyébként, vegyetek neki lisztkukacot. Abban van fehérje, eheti is, és a miénk imádja, mint kiderült. Sajtból olyan fél centis darabot, vagy még kisebbet. Egyébként, a miénk nem is eszi meg mindig az egészet, nem olyan buták ők. Annyit eszik amennyire szüksége van.

Egyébként, a kis rosszaságom most éppen teljesen átrendezi a gyönyörűen kitakarított helyét. Szerintem röhög rajtam, hogy rendbe akarom tartani. :)

2012. júl. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek nagyon szereti a sajtot a hörim úgy hogy szerintem ő örül a legjobban :)
2012. júl. 10. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!