Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van valaki, aki kipróbálta...

Van valaki, aki kipróbálta már a Dzsungáriai hörcsögök fürdetését? Ha igen, akkor hogyan és nem ijednek tőle meg? Hogyan kezdjem őket szoktatni? Légyszíves, aki tud az írjon! Várom a válaszokat!

Figyelt kérdés
Plussz még ha lehetne egy kérdésem, ti hogyan "játszatok" a hörcsögökkel? Valaki valami jó játékot, tudom, ez most vicces, de hogy tudják, hogy én csak jót akarok nekik, kevésbé féljenek az emberi kéztől. Valaki?
2012. júl. 6. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne fürdesd őket, igazából nincs is értelme, és túl nagy stressz az nekik.
2012. júl. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Oké.
2012. júl. 6. 14:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én sokat gondolkodtam rajta, hogy fürdessem-e, vagy ne. Végül arra jutottam, hogy felesleges, mert amúgy sem büdösek, tisztán tartják magukat, valamint, ha már kis kora óta nem szoktatod vízhez, nagyon meg tud ijedni tőle. Ezért azt javaslom, ha mégis azt látod, hogy nagyon melege van, először úgy rakj LANGYOS vízbe, hogy a tenyereden álljon, de a tenyeredet rakd a vízbe. Ha a höri nem parázik, engedd lejjebb a kezedet, míg úszni nem kezd. Hamar ki tudnak fáradni, főleg akkor, ha még életükben nem úsztak, ezért (főleg az első alkalmaknál) 1-2 perc után vedd ki a vízből. Egyszerre csak egy hörit fürdess és végig figyelj rá, ne hagyd magára egy pillanatra sem!


Én elég sokszor kiveszem a hörit és lerakom a padlóra. Ha elindulok, fut utánam. Nagyon édes tud lenni. :D Néha csak a tenyeremen másztatom. Pakolgatom egymás mellé a két tenyeremet és egyikről a másikra mászik. Van, hogy csak a hasamon meg a lábamon másztatom. Az nagyon szokott tetszeni nekik. Csak arra vigyázz, hogy a gombokat le ne rágják! Néha LEGO-ból építek nekik mászókát. Ez is nagyon be szokott jönni nekik. És ne aggódj, NEM tudják szétrágni. Takarításkor, miután a terráriumot teleraktam forgáccsal, nem pakolom vissza a cuccaikat, hanem különböző helyekre magokat szórok le kis kupacokba, és azokat kell, hogy megtalálják. Ezt is nagyon szokták szeretni.


Remélem, ezzel segítettem valamit! ;)

2012. júl. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
etesd sokat kezbol, ha mar megbizik benned, akkor futtathatod ugy, h huzod elotte a finomsagokat, vagy gyumolcsoket meg magokat becsomagolsz egy kis kartonpapirba vagy anyagbarabba es hagyod hogy szetcincalja :D
2012. júl. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!