Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsög ehet petrezselymet?

Révész Putricselli kérdése:

A hörcsög ehet petrezselymet?

Figyelt kérdés
azt tudom hogy sárgarépa zöldjét nem ehet de mi van a petrezselyemmel?
2012. júl. 9. 14:04
 1/6 Nevecske válasza:
Nem tudom inkább ne adj neki. Az enyém a salátától halt meg. A mostaninak csak gyermekláncfű levelet adok kis mennyiségben. És így biztonságban van :)
2012. júl. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ehet a gyökeréből is (ezt nem igazán csípi) és ehet a leveléből is (ez viszont nagy kedvenc szokott lenni)!

Arra viszont figyelni kell, hogy a petrezselyem (a gyökér és a levél is) oxalátban gazdag, ezért a túlzott fogyasztása elősegítheti a vesekövek kialakulását, szóval nagy mennyiségben azért ne adj neki!

2012. júl. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló azt írta, hogy az ő hörije a salátától halt meg. Ne aggódj, lehet nekik salátát adni, valószínűleg más volt az oka. Én is szoktam nekik adni egy levelet, de arra kell figyelni, hogy áztasd ki legalább fél napig, mert a rajta lévő vegyszerektől valóban elpusztulhat!


Én személy szerint pedig petrezselymet még sosem adtam az enyéimnek, de ettől függetlenül lehet, hogy nem lesz tőle semmi bajuk. :)

2012. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Nevecske válasza:
A salátát nagyon pici mennyiségben adj neki,ha akarsz. Mert olyan anyagokat tartalmaz. És az én hörim 1 levél SALÁTÁTÓL HALT meg ezt az állatorvos is mondta.
2012. júl. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nevecske válasza:
És arra is ügyelni kell,hogy ne vizesen adj neki salátát,mert úgy még károsabb.
2012. júl. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vizes saláta, vagy száraz saláta... mindegy. Most gondolj bele: ha száraz salátát adsz neki és utána iszik rá, akkor ugyanazt éred el vele, mintha vizeset adnál. Ha jól megmosod, semmi baja nem lesz tőle. DE egész levelet felesleges beadni neki, mert úgysem fog annyit enni.
2012. júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!