Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacnak váladékozó szem?

Tengerimalacnak váladékozó szem?

Figyelt kérdés

Huzatot kaphatott a malacom? Nem vészesen, és csak az egyik szeme könnyezik. Nem is nevezném váladéknak. Főztem kamillát vízben, azzal törölgettem neki. Elég ha ezt csinálom pár napig? Más baja nincs, eszik és iszik normálisan. Ennyi miatt nem vinném állatorvoshoz, hogy pár ezer forintért azt mondja hogy kamillázzam.

Esetleg még valami tanács?


2012. júl. 11. 20:53
 1/6 anonim válasza:
Valószínű, hogy huzatot kapott (tapasztalat), elég ha kamillázod, így pár nap alatt el kell múlnia. Ha eszik-iszik rendesen és nincs letörve, nyomott hangulata, akkor rendbe jön, persze ne érje huzat, ventilátor levegője.
2012. júl. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
persze, arra most már jobban oda fogok figyelni. köszi
2012. júl. 11. 22:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Az is előfordulhat, hogy megbökte e szemét egy erősebb szénaszál. Lehet kapni szemkenőcsöt, azzal érdemes kenegetni, és nedvesen kell tartani a szemét.
2012. júl. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van egy külön topic a gemon.ro fórumban a malacok szembetegségével kapcsolatban. Olvasd végig (11 oldal), sok hasznos tanács van benne, meg vannak feltöltött képek beteg szemekről. Én nem olvastam végig, csak egy pár oldalt. A te malacodnak is lehet, hogy "zsírszeme" van (árpaszerű duzzanat a szemsarokban) vagy valami megbökte, de az is lehet, hogy most is van benne egy darabka valami.

De általában azt javasolják, hogy a kamilla helyett körömvirág teát használj, Tetrán kenőcsöt és adj a malacnak Cebion-t (C-vitamin)!

[link]


Még egy oldal:

[link]


Ha ilyen a szeme az meg természetes, mosakodás előtt:

[link]

2012. júl. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dorinna00 ***** válasza:
Szerintem valami belement, megszúrta a szemét. Vidd dokihoz4 Lehet ad rá szemcseppet. :)
2012. júl. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
már jobban van a szeme, nem hiszem hogy orvosi segítségre szorul. de azért pár napig még kamillázom. köszi :)
2012. júl. 12. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!