Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom 45 napos...

Dorinna00 kérdése:

A tengerimalacom 45 napos vemhes, normális ha ilyenkor ijedősebb? Hogy nyugtathatom meg?

Figyelt kérdés
Ő az első vemhes malim, nem tudom mit csináljak! Várom a jobbnál jobb ötleteket!

2012. júl. 12. 07:38
 1/10 anonim ***** válasza:

malacok.hu


Bálinték nagyon sok mindenben fognak neked segíteni! :)

2012. júl. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
48%
Szerintem simogasd őt,beszélj hozzá kedvesen,és szerintem igen,normális ha ilyenkor ijedősebb.
2012. júl. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. júl. 12. 10:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg Gemon oldalát, ott mindent megtalálsz. Amúgy tudod, hogy veszélynek van kitéve a malacka? Mennyi idős? 10 hónapos kor után, ha nem szült még, összecsontosodik a medencéje, nem tud tágulni, a kicsik megfulladhatnak, az anya belehalhat a szülésbe. Persze nem minden esetben van ez így, nem kell tehát pánikba esni, ez a rosszabbik oldala, de azok, akik értenek a malackákhoz, teljes mértékben elítélik azt, hogy a gazdi fiú-lányt tartson együtt, hisz ennek a vége a folyamatos vemhesség lesz, ami teljesen legyengíti az anyamalacot, már szülés után is rámászhat a fiú, holott pihennie kellene. Azt mondják, hogy a harmadik szülésbe sajnos nagy eséllyel belehalhat az anya. A hozzáértők ezt szaporításnak veszik, amit elítélnek, hisz a tenyésztőre kell ezt bízni, ő ismeri a malackák felmenőit, genetikát stb.....ehhez a részhez nem értek én se......jobb 2 azonos neműt tartani vagy ivartalanítsd a fiút, de akadályozd meg a párzást. Ez elég tág téma, ezért érdemes gemon honlapját elolvasni, ott bővebben le van írva minden! Vigyázz a malackákra, biztos nagyon aranyosak! Jó egészséget nekik! :)
2012. júl. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen ijedősebb, a szülésig ugyanolyan virgonc, mozgékony szokott lenni. Arra vigyázz, hogy ilyenkor jó sok C vitaminhoz jusson. Ugyanúgy simogasd és beszélj hozzá!

Óvatosabban nyúlj a hasa alá, mikor kiveszed, és óvatosabban tedd vissza! Van még hátra vagy két hét legalább.

2012. júl. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen. Kb még 2 hét van hátra. Kb. úgy...

... 1 vagy 1,5 éves lehet. Azért nem tudom mert 1 hónapja kaptuk. Sajnos az előző elpusztult. :'(

2012. júl. 14. 09:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha 1-1,5 éves, akkor bízzunk benne, hogy volt már szülése!
2012. júl. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megszülettek a kicsik. Tegnap 18:00 - 18:30 között. 4-en vannak. Úgy gondolom, hogy 2 lány és 2 fiú. Nagyon köszönöm a válaszokat. Hasznosak voltak.


Még egy kérdés más témában:

Megtudom én is állapítani a korát a tengerimalacnak vagy csak orvos?

2012. júl. 30. 07:40
 9/10 anonim ***** válasza:

A korát kérdezed?

Úgy egyéves koráig te is meg tudod állapítani a súlyából, méretéből, neméből (körülbelülre).

A kifejlett malacoknál az orvos sem tudja semmiből megállapítani, esetleg a nagyon idős példányoknál röntgen segítségével (kopott ízületek stb.)!

2012. júl. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a kettő legkisebb elpusztult, mert nem tudta őket táplálni. A többiek jól vannak nagyon mozgékonyak, elevenek.
2012. aug. 3. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!