Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a tengerimalacomat fecskend...

Ha a tengerimalacomat fecskendőből kell etetnem és az a lényeg hogy a kaja jó rostos legyen, adhatok neki bébi tápszert?

Figyelt kérdés

2012. júl. 12. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miért kell szegényt fecskendőből etetni? Mennyi idős?

Beteg, vagy árva malac?

2012. júl. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Beteg, 5 vagy 6 éves és be van gyulladva az állkapcsa. Ma coltam dokinál,de már napok óta alig tudom etetni,pedig enne ő magától,mert próbálkozik.
2012. júl. 12. 22:40
 3/11 anonim ***** válasza:

Árva kölyökmalacot ne etess fecskendővel:

[link]

" Az árva tengerimalacköly(k)öknek olyan humán bébitápot - 5-6 hónapos kortól fogyasztható terméket - válasszunk, amely a tej mellett 2-4 féle gabonát tartalmaz (megj.: a gabona alapú készítmény lehet gyümölcsízű, vagy a nélküli), és vízzel (!) keverve máris adható."


Beteg malac etetése:

[link]

Az első oldal közepe táján kezdődik a fecskendőzés, de olvasd el az egészet, és lapozz a 2. oldalra is!

"A tengerimalac súlyától függően napi 75-120 gr vitaminozott lucerna-, vagy egyéb granulátumot (speciális tengerimalactápot) porrá őrlünk. Egy étkezésre kb. 20 gr őrölt tápot kevés vízzel, ha mód van rá, vörösáfonya levével péppé keverünk, miközben egy kevés probiotikumot (Bio-Lapis vagy Laktiferm port) is hozzáadunk. Ezt egy nagyobb műanyag fecskendőbe tesszük, erre a célra a 3 ml-es, vagyis a 3 köbcentiméteres [cc] fecskendő a legalkalmasabb. A fecskendő kúpos részét - a tű illesztésére szánt részt - használat előtt levágjuk, hogy a hengerbe feltöltött pasztaszerű táplálékot megfelelően adagolhassuk."

2012. júl. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2 és 5ml-es fecskendőm van. De nem tudom rendesen beletölteni a kaját mert csak nagyon sok vízzel megy és az nem jó mert több a víz mint a kaja,szóval mintha csak inna és nem is igazán enne.
2012. júl. 12. 22:57
 5/11 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nem tudod beletölteni? Ha felszívni akarod, akkor persze, hogy nem megy!

A fecskendő nyomórészét húzd hátra teljesen, izomból húzd tovább, akkor szétjön. Ekkor a hengert meg tudod rendesen tölteni, mondjuk félig és beletolod a nyomórészt!

Kezdd az 5 ml-essel!

2012. júl. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Először széthúzni próbáltam de nem ment, utána meg felszívni, de akkor megpróbálom mégegyszer.
2012. júl. 12. 23:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha végképp elakadsz, akkor egy reklámszatyor sarkából csinálj nyomózsákot, mint ahogy a tortadíszítéshez szokták, annak akkorára vágod a csücskét, amin kifér a kaja!
2012. júl. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, adhatsz neki bébiételt. Azt hiszem, a kecskeméti márkájúnak van almás-gabonás változata, azt nagyon szokták szeretni. :) Ebbe még rakhatsz porított tápot is, csak nem lehet túl sokat, mert akkor kinyomni se tudod a fecsiből.
2012. júl. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha enne magától is, akkor megpróbálhatod csak simán lerakni elé a pépesített tápot/babakaját tálkában, hátha megeszi úgy is.
2012. júl. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tesómmal együtt próbálkoztam etetni, sajnos nem fogadja el. Annyira el vagyok keseredve, holnap felhívom az orvost. De annyira szeretne enni. De a fecskendő.. azt utálja, úgy kellett belekönyörögni, és szerintem nem is ízlik neki.
2012. júl. 13. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!