Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ivartalanítani fogom jöv....

Ivartalanítani fogom jöv. Héten két tengerimalacomat. Ivartalanítás után mi a teendő?

Figyelt kérdés
A sebét kell majd kenegetni valamivel? Utána rögtön mehet vissza a lányhoz, vagy pár napig legyen külön? Nagy a kockázata, hogy komplikáció lép fel? Eléggé félek a műtéttől, nehogy valami bajuk legyen. Súlyuk már megvan hozzá, az egyik olyan 3 év körül mozog, pontosan nem tudom, a másik meg áprilisban volt 1 éves. Kérlek, írjátok le tapasztalataitokat.
2012. jún. 12. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem éhgyomorra vidd őket, előtte legalább két órával egyenek rendesen. A malac nem tud hányni, ezért az evés nem jelent kockázatot az altatás szempontjából. A műtét maga nem tart sokáig, nekem a két gyerek volt olyan 20 perc. Az altatástól elég kába, és emiatt nagyon kiszámíthatatlan a mozgása, ezért jó, ha kézben van, vagy egy vastagon bélelt dobozban, ahol nem töri össze magát. Ha teljesen felébredt először széna és víz legyen elérhető közelségben, zöldséget csak másnap reggel kapjon. A sebet úgy a 3. naptól kezdve szokták piszkálgatni, mert viszket, ahogy húzódik, erre nagyon jó, ha körömvirág kenőccsel kenegeted a környékét, többször egy nap. Ellenőrizd, hogy szép-e a seb, nem gyulladt, nem gennyes, nem vérzik, ilyen esetben mindenképp doki. A lányhoz, majd csak két hét után engedd oda, mert előfordulnak még néha kóbor hímivarsejtek, amiktől vemhesülhet. Legjobb lenne varratszedés után. Kockázata inkább az altatás miatt van, de az ugyanúgy embereknél is fennáll. Az én két fiam nagyon jól érzi magát a feleségeikkel, én egyáltalán nem bántam meg, hogy megcsináltattam.
2012. jún. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

én is ivartalaníttattam a fiú malacomat. nekem kb fél napig volt az állatorvosnál, mert megfigyelték altatás után is egy kicsit. nekem azt mondták varratszedés után lehet csak össze engedni a lánnyal. kenegettem neki a sebet betadine-val, de sajnos így is piszkálta, muszáj volt gallért tenni rá. azt tudsz készíteni otthon is, de óvatosan. széna meg víz elérhető közelségben legyen. de ezeket az előző válaszoló leírta.

sok sikert :)

2012. jún. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen. És varratszedésre mikor kell vinni, ivartalanítás után hányadik nap? A doki azért is szokott pénzt kérni ugye?
2012. jún. 12. 17:29
 4/5 anonim válasza:
azt a doki mondja meg hogy mikor vidd vissza, melyik nap. elvileg akkor már nem kérnek pénzt, annak az ára benne van a műtét árában. elvileg, nálunk így volt. de érdemes megkérdezni hogy esetleg mivel tartoztok.
2012. jún. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. jún. 13. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!