Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan etessem a tengerimalacom?

Hogyan etessem a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Fiatal lány tengerimalacom van, nem tarottam még ezelőtt tengerimalacot és szerintem rosszul is etetem, mivel naponta kell takarítani az almot mert nagyon pisis lesz és sok az ürülék. Tippeket szeretnék, hogyan vezessek be nála egy egészséges és vitaminban gazdag étrendet. Uborkát azt imádja, tápja is van széna pedig mindig van előtte. A tápot is előtte tartom egész nap amit szerintem nem kellene uborkát pedig adagokban 3x 4x kap naponta. Aggódom érte ezért szeretném, hogy egészségesen éljen. + vizet elég sokat megiszik egy nap ami szerintem a melegben nem fura. Tippeket szeretnék kérni kb mennyit adjak naponta zöldségből illetve tápból:) Köszönöm előre is a válaszokat.
2012. júl. 13. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:

A széna meg a víz az mindig legyen előtte!

A tápból reggel és este 1-1 evőkanálnyit adj neki, lehetőleg minden nap ugyanabban az időpontban, így megszokja a rendszerességet. Ha nagyon szereti az uborkát, akkor azt ne adj neki se reggel, se este, hanem hagyd meg csalogatónak, jutalomfalatnak. Adhatsz viszont reggel és este például répát, almát, meg egy csomó zöldséget, gyümölcsöt, de egyszerre ne sokfélét. Itt egy leírás, hogy mit kaphat és mit nem!:

[link]

2012. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. júl. 13. 12:31
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem 6 hónapos nőstény tengerimalacom van naqponta megkapja az uborka adagját víz és széna mindig van előtte kap egy kis marék magot (búzát,árpát) kap egy kevés kukoricát és jutalomfalatként pedig almát vagy körtét naponta kap egy szál répát vagy pöetrezsejmet + a petrezsejem zöldjét nagyon szereti de ha nincs ithon eggyik sem akkor krumplit kap amit persze nagyon szeret és naponta kiveszem és játszom vele...
2012. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 alizka0827 ***** válasza:

Nekem is nőstény malim van.Legyen előtte mag,egy nap ebből 2 evőkanállal adj neki.Mindig legyen neki szénája,mert az a fő táplálékuk.És a tiszta víz.És a zöldség-gyümi(alma,répa,ubi,sali,cékla...)

:)

2012. júl. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek:)
2012. júl. 13. 14:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Uborkát nem szabad ilyen sokat adni neki,mint amennyit te adsz! Csak néha szabad 1 karikát! Itt irták a krumplit,na azt egyáltalán nem szabad adni! És nehogy magkeverékkel etetsd,mert kukoricát és napraforgót nem szabad nekik adni! Tápot vegyél neki,a legjobb a pelletált! Pl versele laga cavia complete,pro,nature,ezek közül válassz,vagy még jó a vitakraft emotion is. Ebből napi 1 ek reggel és 1 ek este elég. Reggel 2-3 karika zöldség és este is ,ennyi elég neki,széna és viz a fő tápláléka,az mindig legyen. A gemon.ro oldalon minden le van irva!!!
2012. júl. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!