Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 3 éves hím tengerimalac mellé...

3 éves hím tengerimalac mellé szeretnék egy társat venni. Milyen idős legyen az új malac?

Figyelt kérdés

Sajnos eddig nem volt lehetőségem (hely) ahhoz, hogy a mostani tengerimalacom mellé társat vegyek.

3 éves hím malac. Azt tudom, hogy lehet fiatalabb hímet venni, de mégis pontosabban mennyi idős legyen? Valami tanács? Minden érdekel ezzel kapcsolatban.



2012. júl. 20. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Tengerimalac gazdi vagyok.

Van tapasztalatom ilyen téren.

Nyugodtan írj privibe.:)

Mindenre válaszolok.:D

2012. júl. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel 3 éves a malacod, több lehetőség van.

1. Egy maximum 4 hónapos kismalac. Ekkor még tényleg kicsi ahhoz, hogy egyértelmű legyen a régi malacod dominanciája.

Viszont megvan az a lehetőség, hogy a kicsi a nagy fejére nő pár hónap alatt, így fokozatosan megpróbálja átvenni a hatalmat! Ez sok veszekedés forrása lehet!

2. Fél év vagy afeletti malacot ha teszel mellé, akkor lejátsszák, hogy ki a főnök és az valószínű úgy is marad!


Ha én lennék a helyedben, egy egy év körüli kézhez szoktatott malacot keresnék valamelyik hirdetőoldalon mellé!


Arra viszont készülj fel, hogy lehet, hogy egy darabig két ketrec kell, vagy egy ráccsal el kell választani őket, mert az összeszoktatás nem biztos, hogy zökkenőmentes lesz, de általában csak napok kérdése!


A malacod viszont sokkal boldogabb lesz!

2012. júl. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyen idős hím már nem biztos,hogy el fog fogadni egy betolakodó riválist,mert 3 évig egyedül élt! Sokszor még a nőstény se fogadja be az új jövevényt,ha sokáig egyedül élt. (ezt nekem tenyésztő mondta)
2012. júl. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!