Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Agresszív hörcsög?

Agresszív hörcsög?

Figyelt kérdés
Nővérem kapott egy törpehörcsögöt pár hónapja. Van saját emeletes ketrece, finomakat kap enni és szerintem jól van tartva. Az a gond hogy nagyon agresszív. Ha a közelébe megyünk a ketrecnek fura kattogó hangot ad ki, hogy elzavarjon minket. Ha a közelébe megyünk megharap. Ha kinyitjuk a ketrecet kijön magától és csak ezután lehet óvatosan felvenni de van hogy kicsit akkor is megharap ha már unja hogy fogjuk. Nagyon szeretnénk, ha megszeretne minket és elmúlna ez. Mi lehet az oka?

2012. júl. 23. 23:31
 1/7 Fanni0123 válasza:
Ez a hörcsög fajtájától is függ, és a nemétől. Általában a fiú hörcsögök agresszívabbak,de nem minden esetben.
2012. júl. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Volt korábbi gazdája már, vagy kiskorában került hozzátok?
2012. júl. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Leginkább nevelés kérdése. Ha kapkodva, félősen nyúltok hozzá, félni fog és harapni. Ha nyugodtan és magabiztosan, egy hét alatt is kézhez lehet szoktatni. Az én hörcsögöm 2 kisgyerekes családtól került hozzám, nagyon vad volt. Egy hónappal később már magától mászott a kezembe, hogy vegyem ki.
2012. júl. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Leginkább fajtától függ. Nekem volt olyan aranyhörcsögöm,amit kivettem,felraktam a vállamra és egy jó 15-20 percet lazán elvolt ott, de volt olyan törpehörcsögöm is,amihez csak melós kesztyűben mert hozzáérni, legszívesebben elhajítottam volna a francba.
2012. júl. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Dzsungáriai törpehörcsögről van szó, nem tudjuk mennyi idős, de már nem túl fiatal és alapból ahol vette nővérem barátnője alapból külön tartották a többitől mert mindenkit bántott és azért őt hozta el mert sajnálta, hogy senki se vette meg.Ha nem hozza el biztosan elpusztul.
2012. júl. 24. 12:27
 6/7 A kérdező kommentje:
És ha jól tudjuk lány.
2012. júl. 24. 12:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell tőle félni. Ez az első dolog. Ártalmatlan jószág, nem nagyot tud harapni. (Tapasztalat). Szépen, nyugodtan kell közelíteni, és a kezeteket soha ne felülről nyújtsátok felé, mert akkor azt hiszik, ragadozó veszély van, hanem mindig alulról. Egy kis alma, saláta, netán lisztkukac, ha a kezedben van, talán megenyhül a kis rágcsáló
2012. júl. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!