Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Denevér kiűzése panelből. De...

Denevér kiűzése panelből. De hogyan?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt valamikor berepült egy denevér a panelünk egyik szobájába. Anyum hallott motoszkálást, kis zajt és áthívott engem is... Megláttam egy denevér szerű kis állatkát, ami a szekrény mögül berepült a függöny mögé. Hívtunk rokonokat, hogy segítsenek megkeresni... de nem találtunk semmit se...

Valakinek valamilyen javaslata, hogy hogyan lehetne a szobából kirakni a denevért?

Nincs vele semmi bajom, de így nem tudunk normálisan aludni; a kis állatkát nem akarjuk megölni, csak egyszerűen kidobni az ablakon vagy valami hasonló.


2012. aug. 1. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Valószínűleg már nem volt bent, amikor kerestétek. A denevéreknek nem jó bent, ha berepülnek az ablaok, az valójában egy tévedés. Mivel - a közhiedelemmel ellentétben - kiváló a látásuk, megzavarja őket a hirtelen fény, amibe belekerülnek. Ráadásul megrémülnek, mivel falak veszik őket körbe, amiről visszajön az ultrahang, amit tájékozódáshoz kibocsátanak. Ha ilyenkor még zargatjuk is őket, teljesen összezavarodnak szerencsétlenek.


A legjobb, amit tehetsz, hogy lekapcsolod az összes villanyt, és szélesre tárod az ablakot. A szobából nem kell kimenni, nem fog megtámadni, nem kapaszkodik hajba, nem szív vért, stb. :) Viszont, amíg ki nem ment, ne tegyél bent hirtelen mozdulatokat, ne zavard össze újra.


Az ablakon kidobni nem szabad, mert esés közben nem tud szárnyra kapni. Ilyenkor a megoldás, hogy kesztyűbn (hogy a rémült állat meg ne harapjon) megfogod, a tenyeredre teszed, és onnan szépen el fog repülni. Ha ez nem sikerülne - mert lehet, hogy a megfogott állat a stressz miatt leblokkol - beteheted egy dobozba, és elviszed a legközelebbi állatkertbe, vagy nemzeti parkhoz. Ha budapesti vagy, akkor jelentkezhetsz nálam is (mondjuk írsz itt egy privit), igyekszem majd segíteni.

2012. aug. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hozzám is berepült egy a múltkor, kitártam nagyra az ablakot, elhúztam a függönyt is előle, lekapcsoltam a villanyt és kiment. De azért rendesen megijedtem na :)
2012. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!