Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek a degummal? Vettem...

Mit tegyek a degummal? Vettem az állatkereskedésben, és szerintem 6 hómapig nem nyúltak hozzá, ebből 3 hónapot egyedül volt.

Figyelt kérdés
Már olykor elveszi az ennivalóját a kezemből, és ha benyúlok hozzá lassan de biztosan odajön, ritkán rá is áll a kezemre, de ha megpróbálom megsimogatni akkor meg úgymond elkezd "sikitozni" mintha bántanám. Tudok valamit csinálni hogy megszokjon teljesen

#degu #sikitozás #szelídése
2012. aug. 2. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Így szoktasd hozzá a kezedhez. Érezze minél többször a szagod, és lehetőleg akkor, ha valami jó történik vele. Ha a kezedben van, adj neki 1-2 falat ínyencséget.
2012. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minden degu szelíd, csak nem mind tud róla! :)



Próbáld a pulcsizást! Az nagyon bejön nekik!


Illetve a másik degudat mászasd meg a pulcsidban, utána nagyon népszerű lesz az új degunál is.

A kaja nem nagyon érdekli a degukat. A kíváncsiságukra könnyebb építeni. :)

2012. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A simogatás leginkább arra hasonlít, amikor dominánskodva egymásra másznak. Inkább az ujjhegyeddel próbáld vakargatni, csipkedni, de csak akkor amikor már ő is csinálja veled.

Eleinte maradjatok a pulcsizásnál.

2012. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem foglalkoztak vele. Amint rájön, hogy te szeretgetni akarod és nem bántani, kezes kisbárány lesz belőle, aki nagyon meghálálja, hogy szerető gazdija vagy. Kenyerezd le finom degunak való falatokkal. Először a hátát próbáld megsimogatni. Akár evés közben. Légy vele türelmes, mert nem tudni, milyen ténylegesen rossz tapasztalatokat élt meg más emberekkel.
2012. aug. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én próbálom simogatni, de nem engedi. Vagy elfut vagy "csipog". Már harapni is szokott, pedig nem bántottam, sőt még jutalom falatot is szokott kapni tőlem. De egyenlőre nagyon fél. :(
2012. aug. 6. 11:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos türelmesnek kell lenned. Idővel rájön, hogy nem akarod bántani. Próbáld minél többször kézből etetni. Nálam bevált taktika: nedvesítsd meg a szádat és csinálj úgy mintha puszit adnál. Ez a hang hasonlít a deguk barátkozós gurgulázó hangjához. Ha így közelítesz, tudni fogja, hogy nem rossz a szándékod. Tegyél be neki házikót, ahová félelem esetén elbújhat. Fontos lenne, hogy megismerje a gazdi szagot. Ha nagyon harap, először ketrecet keresztül nyújtsd neki oda a kezed olyan távolságban, hogy ne tudjon odakapni.
2012. aug. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem sikerül megszelídíteni :)
2012. aug. 8. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!