Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy 12 éves fiúnak mit ajánlot...

Egy 12 éves fiúnak mit ajánlotok jobban? Csincsillát vagy törpenyulat?

Figyelt kérdés

2012. aug. 6. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Törpenyulat, azt hamarabb meg lehet szelídíteni, szereti a simogatást, míg ellenben a csincsilla nem szereti a simogatást, és nem olyan könnyű megszelídíteni. :)
2012. aug. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy is hogy nincs 1,5 órám a nyúllal játszani/törődni? Maximum 25-30 percem van állatra.
2012. aug. 6. 20:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát a nyuszit 2-3órára minimum ki kell engedni.(én keveslem ezt ahogy ismerem a nyuszimat) egy 20perc elég kevés idő a vele való foglalkozásra..
2012. aug. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
vagyis 25-30perc,bocsi.
2012. aug. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mennyit kell a csincsillával?
2012. aug. 6. 20:30
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is a nyuszit ajánlom. Ha naponta kétszer 30 percre engeded ki, akkor sincs nagy gond, mintha soha nem lenne kiengedve. a csincsilla nem szereti a simogatást, azt nem igazán lehet szeretgetni. Csak nézni szabad, mondhatom azt is. Szóval szerintem, legalábbis nekem nem kellene csincsilla, hiszen azzal igazán nem tudok mit kezdeni. Még ha a nyuszihoz odamész és megsimítod a buksiját, az is jobb, mint hogy egy állandóan alvó csincsillát nézzek.
2012. aug. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

25-30 perc az arra elég, hogy enni-inni adjál neki, meg kitakarítsd.

Kezessé nem válik a nyuszid, harapós lesz, ha csak ennyi időd van rá!

2012. aug. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Naponta 30-30percre kiengedni borzasztó kevés.:/ Szerintem legalábbis.Megbolondulna a nyulam ha így tartanám.Persze tényleg jobb,mint a semmi,de ha már vállalok egy állatot kiskedvencnek akkor próbálom a lehető legjobban tartani.Ez szerintem nem a legjobb.:/


Csincsillához nem értek,de ha jól tudom abból legalább kettőt kell tartani.Ezt is vedd figyelembe kérdező.:)

2012. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha ennyire kevés időd van rá, akkor igazából egyiket se. Minden kisállat csak akkor lesz barátságos ha minél többet foglalkozol vele. A csincsillának nagyobb hely kell, szintén ki kell engedni, és nem tanulja meg hogy szobatiszta legyen, mint egy nyuszi. A nyuszival sokat kell játszani hogy megszokjon, megszeressen. Lehet bezárva tartani, de szerintem annak nincs sok értelme, ha alig nyúlsz hozzá, nem játszol vele akkor minek van? Nem akarlak megbántani, nem azért mondom. De miért nem gondolkozol inkább hörcsögben? az el van a ketrecben, ha fél óráig simogatod akkor is jól el tud lenni, elég csak nézegetni, etetni, néha simogatni.
2012. aug. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A csincsilla szerintem még több törődést igényel, mint a nyuszi. Nagyobb a mozgásigénye, és sokkal érzékenyebb. (Melegre, etetésre, nehezebb a bizalmát megszerezni.)


Egy felnőtt nyuszinak kisebb a mozgásigénye mint egy kamasznak. Ugri 20 perc futkározás után behasal valamelyik bútor alá szundikálni.


Neki a napi 2 x 20 perc futás, + 10-10 perc etetés, takarítás, simogatás, fésülés elég is.


Ha bruttó napi 30 perced van állatozni, akkor inkább hörit, amelyik magányos állat, vagy valami szelíd egérfélét kéne nézned, amelyik befér a ketrecébe, és elvan a családjával akkor is, ha aznap edzésed van, és éjjel érsz haza.


A csincsilla mellesleg eléldegél 18 évig is.

Hova teszed, ha külföldön tanulsz tovább, vagy a menyasszonyod allergiás lesz rá?

2012. aug. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!