Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyulakat tartok. Hogyan lehet...

Nyulakat tartok. Hogyan lehet haszonra szert tenni belőlük?

Figyelt kérdés

Eddig csak szeretetből, hobbiból tartottam őket.

3 nyúllal kezdtem, most már 42 van (úgy, hogy folyamatosan ajándékozgattam is a kisnyulakat).

Ekkora állományt már nem lehet csak hobbiból tartani. Jó lenne, ha legalább a rájuk költött pénzt visszahoznák.


Még sosem kereskedtem állatokkal. De most itt az ideje. Hol lehet nyuszit eladni? Milyen feltételei vannak? Állatorvosi igazolás kell hozzá vagy vállalkozói/őstermelői igazolvány?



2012. aug. 9. 12:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen nyuszik. Mindenesetre megpróbálhatnád meghirdetni interneten. Nem biztos hogy nyereségesen, de valamennyit lehet rajtuk keresni, és legalább megszabadulsz a fölösleges nyulaktól, házi nyulat pár száz forintért vesznek, esetleg konyhakészen kicsit többért. Csökkentheted az állományt akkorára, ami már fenntartja magát. Törpenyuszikkal szintén meg lehet próbálni, persze nem húsért, hanem hobbi állatnak meghirdetni. Ez annyiból nehezebb, hogy az emberek szívesebben vesznek hivatalos tenyésztőtől papíros törpenyuszit.
2012. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem írónak. Ha törpenyulaid vannak, azt próbáld meg interneten hobbinyúlként eladni. Fontos, hogy jó benyomást tegyél az embereknek, tűnj nagyon profi tenyésztőnek. (ennyi nyúl mellett amúgy is profinak kell lenned...) A házinyulaknál jóval kevesebb a kereslet hobbinyúlnak, de végül is nem lehetetlen. Bár jobb lett volna, ha ez húsvét előtt jut eszedbe, akkor elajándékozhattál volna elég sokat. (itt is internetes hirdetést javaslok) Ha vágónyúlként szeretnéd eladni, akkor én is konyhakészen ajánlom.
2012. aug. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Rendes házinyulaim vannak. Csak most nyáron 21-en születtek...

Mit jelent az, hogy konyhakészen? Én meg nem ölöm őket!

Orvosi igazolás és egyéb hivatalos papír nem kell az értékesítéshez? Simán csak meghirdetem neten és kézből, kézbe átadom?

2012. aug. 9. 14:01
 4/15 anonim ***** válasza:
Ezt sajna nem tudom, nézz meg pár hirdetést, és azok alapján csináld. Azt kéne megnézned hogy vannak e olyan betegségek, amiket ha elkap a nyúl már nem fogyasztható, mert ha ilyenek vannak, azok ellen biztos kell valami szűrés, esetleg igazolás hogy egészségesek az állatok, de nem igazán tudom, esetleg felkereshetnél valakit aki ezzel foglalkozik, neten is vannak fórumok.
2012. aug. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Esetleg érdemes lenne megfontolni azt, hogy nemek szerint elkülönítve tartsd a nyulaid. Azzal elkerülnéd a nemkívánatos szaporulatot.
2012. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Óhh a "szaporulat" nagyon is kívánatos :)) Direkt pároztatom őket vendégkanokkal :)

Nincs a kisnyusziknál szebb és kedvesebb teremtmény a világon :)

2012. aug. 9. 20:48
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs kötelező oltás a nyulaknál, csak ajánlott oltások vannak. Ha meghirdeted, mint eladó házinyulat, nem a te dolgod az állatorvosi igazolás. Persze, ha tudod, hogy beteg, akkor el ne add!

Ha a kedvtelésből tartott állatokat, vagy azok szaporulatát eladod, nem kell semmiféle vállalkozói, őstermelői igazolvány. Persze ha ez rendszeres lesz, meg haszonállat (eleve azért tenyészted), akkor az őstermelőin el lehet gondolkodni.

2012. aug. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mennyire önző vagy te, kérdező..

Azért elleted őket, hogy láthasd a kisnyuszikat.. Kit érdekel, hogy szegény anyanyulak szétellik magukat, a lényeg, hogy mindig legyenek aranyos kisnyulak.

Mit érdekel téged, hogy lefogják vágni őket és megeszik, a lényeg, hogy láthasd a kisnyuszikat..


És te még ezek után embernek érzed magad? Remélem nem. Szülj 10 gyereket, hogy láthasd, milyen cukik babaként, aztán add el őket emberkereskedőknek. Kb ezt csinálod a nyulakkal.

2012. aug. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó azért ez egy kicsit durva! Egyrészt: Ha a kérdezőnek van pénze arra hogy 40 nyulat ellessen, és ingyen elajándékozza őket, az teljes mértékben az ő dolga! Nem írta sehol hogy folyamatosan, a végelgyengülésig ellenének amíg meg nem halnak 3 évesen. Másrészt a nyúl egy húsáért tartott állat, ha ő elajándékozza, vagy eladja másnak akik megeszik az nem bűn, sőt valaki jóllakik. Teljesen más mintha kisbabákat ennének ezek NYULAK. Én is nézem a kisnyulakat, és szeretek foglalkozni velük, aztán papám elcseréli csirkére meg hasonlókra és a legtöbbet nagy valószínűséggel levágják. A nyúl azért van.
2012. aug. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Vannak reménytelen emberek. Szerinted kedves kérdező mi a franc lesz ennyi nyúlból? PÖRKÖLT BMEG!!!
2012. aug. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!