Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyulakat tartok. Hogyan lehet...

Nyulakat tartok. Hogyan lehet haszonra szert tenni belőlük?

Figyelt kérdés

Eddig csak szeretetből, hobbiból tartottam őket.

3 nyúllal kezdtem, most már 42 van (úgy, hogy folyamatosan ajándékozgattam is a kisnyulakat).

Ekkora állományt már nem lehet csak hobbiból tartani. Jó lenne, ha legalább a rájuk költött pénzt visszahoznák.


Még sosem kereskedtem állatokkal. De most itt az ideje. Hol lehet nyuszit eladni? Milyen feltételei vannak? Állatorvosi igazolás kell hozzá vagy vállalkozói/őstermelői igazolvány?



2012. aug. 9. 12:29
1 2
 11/15 balkalolka ***** válasza:

Biztos nagyon aranyosak de az is biztos hogy mélyhűtőben tárolva olcsóbb a fenntartásuk. Tartsd meg a legjobb anyákat és EGY bakot. És legközelebb terv szerint tenyéssz annyit amennyi elfogy.


Amúgy nem kell pont neked levágni (én sem magam csinálom, egyszerűen nem szórakoztat és undorít az állatok leölése-belezése), keress valakit a rokonságban vagy ismerősök (esetleg nyúlasklub tagjai) között aki valami javadalomért (háztáji zöldség/gyümölcs vagy pár flaska pálinka /év) elintézi neked a piszkos munkát. Odaadod a nyuszikat papírdobozban reggel és délután hűtőtáskában kapod vissza. Oldd meg. Amikor elkezdted számíthattál rá hogy szaporodni fognak (hacsak nem uránérccel almozol).


Más: CSAK a tenyészállatokat nevezd el. A többi kaja. Azért születnek. Nálunk ez a szabály. Egyszerű és érthető. Egy "Dezső"-t, egy "Matildá"-t és egy "Klotild"-ot NEM eszünk meg, a nev(el)etlen kölkeiket meg de.

2012. aug. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Ide írom, mert nem akarok új kérdést feltenni.


Sajnos egy betegség rendesen kiirtotta a nyulaimat. Egy nap alatt szinte mindegyik elpusztult, csak kettő maradt meg, pedig külön ketrecekben voltak és semmi mást nem ettek csak azt, amit eddig is.

Mi történhetett?

Szomszédom szerint egy egér vihette be nekik a fertőzést (egerek nyomait a tápok körül mindig látom).


Belekezdjek újra? Most annyira el vagyok keseredve. Kegyetlen érzés ennyi nyúltetemet elásni... :(

2013. jan. 6. 17:33
 13/15 anonim ***** válasza:
Inkább ne, amit csináltál annak nem sok értelme volt. Legyen mondjuk két anyád, meg egy bakod, oltasd be őket,és évente kétszer egyenek kicsik. Egyrészt nem lesz túlszaporodás, másrészt jobban tudod őket tartani.
2013. jan. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Fertőzést azért is kaphattak mert nem voltak beoltva.
2013. jan. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 joca3000 válasza:
én 4 most kezdtem 4 nyúllal ! de előtte tanulnod kellet volna mert annak nincs értelme hogy el szaporítod eteted meg minden és pufff jön egy fertőzés és az egészet meg eszi édes anyám is nyúlászkódot eleinte hobbi bol! ha folyamatosan nagy menyiségben akarod el adni kell az őstermelői meg jó lenne egy ismeretségi kör " törzs vásárló" aki többször is vessz tőled meg minden internetre is fel teheted de ott nehezebben kel el! és ha a táptól van az lehetett fertőzött attól függ mit adsz nekik
2013. aug. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!