Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Háztáji nyúltartásra (húsnyúln...

Balkalolka kérdése:

Háztáji nyúltartásra (húsnyúlnak) milyen fajtát ajánlotok? Mennyivel indítsak?

Figyelt kérdés
Olyat keresek ami 1. kezdő nyúltartónak való 2. jó a nyúlkaja/hús aránya. Bundája nem kell, csak a húsa, de az finom legyen. Szüleim hússzámláját szeretnénk redukálni, kb. heti kettő vágható nyuszi kellene. Hány anyanyúl legyen?

2012. aug. 11. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor házinyúl. Az árakat nem tudom, bocsi...
2012. aug. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sima házinyulakkal foglalkozom, de a legjobb húsnyúl a pannon fehér. Gyorsabban nő mint az átlag méghozzá húsból.Sajnos árát nem tudom, de szerintem nem olyan vészes.Szerintem 2-3 anyanyúl elég lenne kezdésnek ,meg 1 bak. Egy anyanyúlnak általában 6-12 kisnyula lehet, de hallottam már kevesebbről is. Vágósúlyukat kb 4 hónap körül érik el(ilyenkor még nem annyira rágósak), függ az alomszámtól is. A pannon fehér előbb vágható.
2012. aug. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tud valaki esetleg olcsó beszerzési forrást, ahol a ketrecekhez szükséges rácsot meg tudom venni? Deszkám van dögivel de mindenhol azt írják hogy lehetetlen tisztán tartani (nagynyomású mosóval is) és fertőzésveszélyes.
2012. aug. 13. 08:41
 4/4 emir72 ***** válasza:
Milyen rácsra van szükséged (huzalátmérő, rácsosztás)? Az ország mely részén vagy? (Bocs, de nem akarom az összes rács-gyártót felsorolni)
2012. aug. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!