Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszisok! Nincs 'állat szag'...

Nyuszisok! Nincs 'állat szag' a lakásotokba a nyuszitól? Milyen gyakran cserélitek az almot?

Figyelt kérdés
2012. aug. 14. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Naponta lenne az igazi, de legalább 2-3 naponta.
2012. aug. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs szaga, az almot 2-3 naponta cserélem. Viszont nem faforgácsot, hanem fapellet almot használunk. De ha esetleg olyan kaját adtam a nyuszinak, amitől hígabb lett a széklete, az büdi nagyon. És ha még rá is ragad a nyuszó fenekére, akkor ő is piszok büdi, lemosni meg kész cirkusz. :) Úgyhogy a kajára is figyelni kell. Ki kell tapasztalni, hogy melyik zöldséget nem bírja esetleg a nyuszi gyomra. (Van amelyik az uborkát, vagy a salátát stb. nem bírja.) Ja, és nem kell bealmozni az egész ketrecet, elég sarokwc-t használni és azt bealmozni. Így könnyebb tisztán tartani a ketrecet, a nyuszinak meg nem kell alom, csak a nyuszibudiba :).
2012. aug. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is pelletet használok,2naponta van takarítva.Így nincs szag.Viszont volt mikor csak forgáccsal tudtam almozni,na az brutális.2-szer belepisilt és takarítottam újra.

De pellettel nincs gond.:)

2012. aug. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Mennyi kb. a pellet és hol veszitek?
2012. aug. 14. 14:07
 5/7 anonim ***** válasza:

A törpenyusziknál jó fapelletes nyuszi-budi, a naponta 1x takarítással. Ha nagyobb a jószág lehet hogy naponta többször is ki kell borítanod, vagy nagyobb toalett kell több pellettel.


Fapellet van a nagy madaras multinál, méghozzá magyar gyártmány. Van a nagy állatplázákban is. Német.

Az ára nagyrészt a szállítási költség. Találd ki melyik olcsóbb. :)

És ahol kandallót árulnak, ott szokott fűtő fapelett lenni. Ez a legolcsóbb, meg a netes-házhoz szállítós. Ha olyan vidéken laksz, ahol foglalkozik ezzel valaki. (Aki bálás szénát, meg tápot szállít ki, annak éri meg.)

Ja! És a sarki kutyakajásunk is hoz nekünk, ha kérünk a nagykerből. Így nem kell messziről cipelnem, és támogatom a helyi gazdaságot.

2012. aug. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, én vagyok az, csak letörölték a válaszomat. Na jó, megpróbálom kicsit nyugodtabb hangnemben elmagyarázni, hogy min kaptam fel a vizet. :)


Na, nálunk olyan szag volt, hogy az iszonyatos. Mintha valami istállóban vagy állatkertben lettünk volna, ráadásul a nyúlketrec pont az ágyam mellett van. xD A nyuszim ivaros, és mint kiderült, mindig a pellet mellé pisilt. Képzelheted. Végül úgy tüntettük el a szagot, hogy pelletet használunk, rajta forgáccsal (úgy szívesebben végzi el ott a dolgát a nyuszi), és naponta takarítjuk, úgy, hogy ecettel teljesen kifertőtlenítjük. Sok munka van vele, de csak ez veszi el a bűzt. Én mondjuk napokig tűrtem volna még, de a családom (tesó, és szüleim) már nem annyira. De az fel se merült, hogy a nyusziktól kellene megválni, mert nagyon megszerettük őket, minden hibájuk ellenére. (Pedig van hajnalban rágcsálás, tányér dobálása, és olykor még mindig büdösek.)


Nos, ezzel csak azt akartam mondani, hogy amikor állatot vállalunk, merülhetnek fel bizonyos problémák, olyan zavaró jelenségek, amikre nem gondoltunk. De amikor az állatot megvettük, vállaltuk az ezzel járó felelősséget is. Ne a nyuszit büntessük azzal, hogy megint kitesszük a költözéssel járó stressznek (már ha sikerül jó gazdát találni neki, nem olyat, akinél majd a serpenyőben végzi).


Elhiszem, hogy a tengerimalac, mint állat, neked sokkal szimpatikusabb. De azt ne mondd, hogy sokkal jobb, mert minden ember más, mindenkinek más állat megfelelő. Nekem például a nyuszi a jobb, bár a tengerimalacok is édesek. :) Kígyót, csigát meg nem tartanék, pedig vannak emberek, akik pont ezeket az állatokat kedvelik.


És, hogy a kérdező kérdésére is válaszoljak: hát, az állattartás néha állatszaggal jár, de ha sűrűn takarítod, akkor teljesen el lehet tüntetni. (Sűrű: értsd. félnaponta xD)

2012. aug. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*Ja, jó, látom, közben letörölték a válaszodat. :P De a lényeget értitek...
2012. aug. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!