Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora ketrec kell egy...

Mekkora ketrec kell egy törpenyúlnak?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nagy!!! Nekünk volt kb. fél évig, a törpe nyúl nem szó szerint törpe az is nő valamennyit. Kicsinek még jó volt neki a ketrec, szinte elveszett benne. Szeretnek ugrálni, főleg hajnalban, még a ketrec is mozgott vele! :D Szóval a mozgás igényük ill. a méretük miatt kell a nagy ketrec.
2009. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Hát én azt mondom, minimum 100x50 centis, de ez is csak akkor jó, ha azért napközben ki van engedve sokat. Elég szobatiszták a nyulak, bogyóznak ugyan néha, de az nem hagy piszkot, könnyű összeszedni, pisilni meg szinte biztosan visszamennek a helyükre, ha jól vannak szoktatva.

A szoktatás meg kb. úgy néz ki, hogy eleinte mindig csak kevés időre engeded ki, és ha baleset történik, rögtön visszadugod a ketrecbe. persze az a legjobb, ha azelőtt visszadugod, hogy gond lenne :)

Szóval: minél nagyobb hely ÉS sok szabadon rohangálás :)

2009. júl. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
van 3 féle ketrec nagyság szerint. nyuszinak sztem a legnagyobb kell ,a miénk olyan 130x80 as. sokat mozog arrol nembeszélve hogy ha pár évvel késöbb be akarsz hozzá rakni egy másik nyuszit vagy malackát akkor jo ha nagy:D
2009. júl. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek a segítséget:)
2009. júl. 24. 15:16
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Mi mindig a konyha-előszoba részen engedtük ki. Elbarikádoztuk a tűzhely, és a hűtő mögötti részt. Egyszer észre vettem, hogy egy tócsa van a tűzhely mellett, azt hittem, hogy pisilt. Feltakarítottam, eltelt egy kis idő, megint tócsa lett, közben a nyuszi már régen a ketrecében volt. Kiderült, hogy a nyuszi a fogaival valahogy "kilyukasztotta vagy karcolta" az ásványvizes üveget... :D Persze a tűzhely kábelét is megkóstolta.

Egyszer a szobában ugrott ki a ketrecből, beszökött a szekrény mögé több helyen szétrágta a házimozi vezetékeit. Persze a porszívó zsinórját is megkóstolta. Mielőtt szóba kerül: elajándékoztuk a nyuszit egy családi házba, nem sült meg egy vezetéken... Amúgy persze, hogy figyeltem, de az éles fogaival 1 másodperc alatt "dolgozott".

2009. júl. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
81%
ha ilyen fémvázas, műanyagtálcás ketrecre gondolsz, akkor 100*100as kell neki... legalább.
2009. nov. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
81%

(előző) jaj, nem , bocs :D:D 100*50*50 es:P amúgy szerintem a ferplast ketrecek a legjobbak. és szerintem azzal jársz a legjobban, ha elől felnyithatósat veszel... nem kis reteszelhúzós, mindenféle hülyeséget, hanem olyat, aminek a teljes eleje felnyitható. és mindenképpen fémvázasat, mert a műanyagtetejű nem szellőzik. :))

de persze csinálhatsz sajátkészítésűt is :)

2009. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
62%
Szerintem csak "nyúlbiztos" lakásban, nem pedig egyhelyre bezárva érzik jól magukat. A mi nyuszink a ketrecből állandóan ki akart jönni, végül belenyugodott és lefeküdt. Mióta szabadon van a lakásban teljesen más, élvezi a szabadságot, a ketrecet pedig elkerüli.
2010. máj. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100x50 cm olcsón betudod szerezni :D
2018. dec. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!