Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöknek az állatorvosok...

Hörcsögöknek az állatorvosok mennyiért vágják le a körmüket? (Ha egyáltalán csinálnak ilyet. )

Figyelt kérdés
Most kaptam ajándékba egy lassan egy éves fiú hörcsögöt (dzsungáriai) és nagyon hosszú a körme. Van benn a ketrecben minden, amivel koptathatná, fa, szárított kenyér, még a házikója is olyan. De ő csak eszik és alszik egész nap. Még a mókuskerekébe sem megy be. Én meg nem merem neki levágni.
2009. júl. 23. 16:54
1 2
 1/11 anonim válasza:
73%

Sztem annak se sem kell vágni. nekem is volt ilyen hörim és ö sem nagyon csinált mást. futkosot este ennyi kb. .:)

Inkább este szórakozott. de sztem biztos nem oylan hosszú a körme az átlagnál ha nagyon nem lenne neki jo akk csinálna magának sztem vmit. :)

2009. júl. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a malacomnak is ingyen vágták, rendes állatorvos nem csinál ebből ügyet, sőt a kutyakozmetikus is megcsinálja, szerintem szintén ingyen. Saccperkábé 50 Ft-ot kérhetne el érte, éppen ezért szoktak eltekinteni tőle.

Szerintem ha bemész megkérdezni, hogy mennyiért csinálnák meg, meg fogják mondani, hogy ingyen. Csak azért mondom, hogy kérdezz rá, mert ha valami tapló dokit fogsz ki, az megszívathat, bár ilyenről még nem hallottam. A matematikai esély megvan rá, de inkább arra számíts, hogy egy köszönömmel is beérik :)

2009. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Letudod egyedül vágni teis! =)

Csak övatosan kell egy újságba leirták, hogy hol kell és hogy hogyan!De amúgy nem érdemes! Nekem 3 éves hörimnek nem volt nagy körme bese tört neki!=) ( A kinti hörik se vágják maguknak! )

2009. júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekunk 4 horink van, de soha nem is gondoltam, hogy kormot kellene nekik vagni :)

Haza kell mennyek megnezzem! :))

Komolyra forditva a szot! Nem kell vagni a kormuket.

2009. júl. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én mindig levágtam nekik mikor már óriási volt kisollóval ,mert nem tudott velük fogni! vagy nagyon finom csiszolópapíron végighúztam a hörit, úgy, hogy csak a körme ért oda :)

a kinti "vad" hörcsögöknek, meg lekopik a kaparástól, meg a földön szaladgálástól

22l

2009. júl. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tenyészetem van, így fel tudom ismerni, hogy ez már nem normális hosszúság. De tényleg semmmit nem csinál, egy igazi lustaság. :) éjjel is csak alszik. Egy nap kétszer elsétál 30 cm-t a tálkájáig és az itatóig, aztán vissza. Azért érdekelt ez, mert ilyen még eddig egy hörcsögömmel sem fordult elő. Párban kaptam őket, a lánynak "normális" a körme.
2009. júl. 23. 19:09
 7/11 anonim ***** válasza:

tegyél be neki mókuskereket, hogy mozogjon, nehogy elhízzon, vagy már így is elvan, azért nem mozog! az enyémek egész éjszaka szaladgáltak benne , mint aki be volt lőve, imádták :)!és próbálj meg sok zöldséget adni neki meg gyümölcsöt így nyáron,(az uborkát imádták, meg a paradicsomot) mert az elhízástól hamarabb elpusztulnak, mondjuk a dzsungáriai törpehöri így is csak max 1.5 évig él extrém esetben 2-ig.de az is lehet, hogy öreg már, az enyém (a legelső) akkor már nem nagyon mozgott, lefogyott, fénytelen lett a szőre meg mindig összepisilte magát,belassult, stb..

ennyi ötletem van egyenlőre :)

2009. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
19:36-nak. Szia! Dzsungáriai TENYÉSZTŐ vagyok. Van nála benn mókuskerék, és tudom, hogy hogy és mivel kell őket etetni. Amúgy sajnos tényleg el van hízva.
2009. júl. 23. 20:01
 9/11 anonim ***** válasza:
én is Tenyésztő voltam, csak azért merészeletem leírni..
2009. júl. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De én annyit kérdeztem, hogy az orvosok mennyiért vágják a körmüket. Nem azt, hogy mivel etessem őket, illetve mit kell nekik berakni a ketrecbe.
2009. júl. 24. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!