Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baj az anyanyulaimmal?

Mi a baj az anyanyulaimmal?

Figyelt kérdés
Sziasztok,van 4 anya,1 kan nyulam.Az eggyik 1-2 hete fialt tizet,első fialása volt neki,nem tőrődött a kicsikkel annyira,hogy még a hasát se tépte meg,fészkelő helyet csinált volna,most még 2 nyúllal jártam így,a hasát nem tépte meg és a csecse sem dagadt meg,nem volt teje?nem is szoptat,nem bántja,csak ott hadja a kicsiket,nem is érdekli őket,mi lehetséges amit rosszul csinálok,vagy a nyúl rossz anya?a kan nyúl az jó mert már volt az első gazdájánál sok kis nyúl,ami tőle volt,és egészségesen felnőttek,az anyák kb 6-7 hónaposak,lehetséges h fiatalok,és majd a kövi fialásuk jobb lesz?

2012. aug. 20. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy tényleg túl fiatalok még az anyasághoz én minimum várnék vele míg a nyuszik 1-1,5 évesek lesznek akkor már az ösztöneik is előjönnek hogy kisnyuszikat szeretnének. Az én nyuszimmost volt 2 éves és mostanában (kb fél éve) lehet rajta látn néha h a vemhességi ösztönei előjönnek,(például tépkedi a szőrét is) de nekünk biztos nem lesz kisnyuszink, viszont ezér tmondom hogy a fél éves kor egy kicsit korai szerintem az ellésre. Amúgy biztos hogy nem nyúltál hozzá a kicsikhez? mert nem szabad hozzájuk nyúlni különben elveszítik a szagukat és "jobb" esetben nem törődik vele de akár meg is eheti őket :/ úgyhogy én még várnék egy kicsit :)
2012. aug. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem ajánlatos a szaporítás!ha nem tudod az anyanyúl genetikáját akkor lehet hogy problémák lépnek fel!lehet hogy az anyanyuszi rokona a fiúnyulnak amivel befedeztétek és nem jó a beltenyészt mert problémák léphetnek fel.meg az is lehet hogy fiatal az anyaállat
2012. aug. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elvileg a 8. hónap az optimális az első elléshez. De az első fialásnál vannak nyuszik akik nem építenek egyből fészket, a 10 kicsi pedig nagyon sok neki. A következő alomnál valószínűleg jobb lesz. Egyébként a nyuszi nem dédelgeti annyira a kicsinyeit mint mondjuk egy cica vagy ilyesmi. Csak bemegy, megszoptatja napi egyszer, aztán kész. A fiú nyúl meg nem kan hanem bak. De arra tényleg figyelj hogy ne legyenek rokonok a szülők.
2012. aug. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Ja és az elsőnek: Egy éves kor után nem lehet, vagyis nem ajánlott pároztatni olyan nyulat, amelyik még sosem ellett, mert az a kicsik és az anya életébe kerülhet.
2012. aug. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem,nem rokonok a nyulak,min más városból való :D,csak 2 van ugyan abból a városból,szentem akkor várok még velük,kösz minent
2012. aug. 20. 22:43
 6/6 A kérdező kommentje:
ja és,több neve is van,bak,kan,nem mind1,a köjköket hivják fióknak,fiókának :)
2012. aug. 20. 22:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!