Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kisállatkereskedésekben nem...

A kisállatkereskedésekben nem nemek szerint kéne szétválogatni az állatokat?

Figyelt kérdés
Nem messze tőlünk van egy kisállatkereskedés. És én úgy tudtam,hogy ilyen helyeken nemek szerint szétválogatják őket. Viszont az említett helyen össze vissza szaporodnak az állatok. Sokan vannak egy helyen,kaja,víz nincs előttük,búvóhelyük sincs. Egy csomó kisegér, kopasz t.malac, degu meg minden volt. Volt egy kicsi dzsungáriai,nagyon picike volt, mármint nem korra,hanem méretre gondolok. Eddig vele voltak a tesói meg az anyja. Nem tudom most hová lettek. Szerintem nem épp egy ideális hely a felnevelésükre. Mit tehetnék?
2009. júl. 24. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Maximum elkéred a panaszkönyvét és beirod, hogy hogy tartsa szegény állatokat vagy feljelented! Más nem jut az eszembe! Amúgy nbálunk is van egy ilyen állatkereskedés..Jelzem nem mindegyik állatkereskedésben ilyen a helyzet!=)
2009. júl. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Te semmit nem tehetsz mit tehetnél?Nem hiszem,hogy hatna ha te bemennél a boltba és elkezdenéd neki mondani ezeket.mondjuk... !De azt megkérdezheted mikor bemész és nézel hörit,hogy:Elnézést megkérezhetem miért nincs víz,élelem neki?És azt szeretném még kérdezni,hogy nem külön kéne őket tartan stb..?És mikor megkapod a választa akkor mondom,hogy köszönöm,kíváncsi voltam vagy valami és aztán megindokolja te elmondod nekünk miért mondta ezt.Aztán talán tudunk segíteni.De ez ellen nem lehet szólni valakinek apek?vagy állatvédők?vagy valaki?de elöszőrkérdezd meg,mielőtt esetleg csődbe viszed :S


Bocsi ha hülyeséget írtam akkor javítsatok ki 13 vagyok és nem mozgok annyira otthonosan ebbe a témába :)

2009. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%
Apek..na ezen szakadtam XDXDXDXD..az APEH az adóhivatal oda max akkor ha nem fizet adót a bevétel után :D:D:)!
2009. júl. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokat lehet tenni. Én odamentem az eladóhoz egyik kereskedésben, ahol szintén nem megfelelőek voltak a körülmények és megkérdeztem, hogy kérhetek e valamit. Mondta persze, én meg megkértem, hogy adjon vizet és megfelelő élelmiszert az állatoknak és elmondtam, hogy melyiknek milyen tartás a megfelelő és kértem, hogy jelezze ezeket az észrevételeket a tulajdonos felé. Lehet hivatkozni az állatvédelmi törvényre, és végül ott van a vásárlók könyve, ami szintén arra szolgál, hogy az észrevételeket beírhassák a vásárlók. Ha minél többen kéritek el és írtok be, akkor előbb utóbb lesz hatása. A helyi hatósági állatorvost is fel lehet keresni és kérni a segítségét abban, hogy X kereskedést ellenőrizze. Ha jó kis birságot szabnak ki a tulajra, mert nem minden esetben az eladó a tulaj, akkor meggondolja, hogy olyan állatot vegyen be, akinek nem tudja az alapvető dolgokat biztosítani. Lehet szólni, írni az állatvédő egyesületeknek is. Szóval lehet tenni, kell is tenni, mert kötelességünk az állatok életének védelme. Jó érzés, ha tudod azt, hogy Te megmentetted egy-két kisállat életét ezzel.
2009. júl. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

OFF:Nem értem miért kell lepontozni valakit,napról-napra megy ennek az oldalnak a szinvonala lefele és lehet megint lepontozni, a sok idióta lepontozó miatt ,és még a szerkeztőknek se lehet szólni,mert fogalmad nicns,hogy ki pontozott le csak tippelni tudsz.Szóval,köszönöm mindenkinek aki lepontozott csak így tovább.


Egyébként kérdező rendes tőled,hogy segíteni szeretnél a kisállatokon.Előbb beszélj az eladóval/tulajjal utána ha nem használ cselekedj :)

2009. júl. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Ja annyit még hozzátennék,hogy anyuéknál kint volt az Apek és ellenörite a boltot,hogy rendesen van-e ütve a kassza kap-e minden vásárló blokot,az automatagépben nincs-e lejárt üditő meg ilyenek szóval... én gondoltam Ők tudnak segíteni,de akkor nem és ezért nem kéne lepontozni max. téged,de nem vagyok olyan szóval nem pontozlak le!

Bocsi a sok offért csak már elegem van :(

2009. júl. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Nagyon sajnálom őket, nekem is van 4hörim, és imádom őket. Hétfőn mindenképp bemegyek és beszélni fogok az eladóval. Úgyis megyek.
2009. júl. 24. 17:32
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az APEH adóhivatal és azt ellenőrzi, hogy adózol-e a a bevétel után, nem azt, hogy milyen helyen tartod a kólákat vagy ez esetben a kisállatokat. Sajnos szerintem nem sokat tehetsz, elvégre nem tilos különböző nemű állatokat együtt tartani. Ha a tulajdonosnak szólsz, hát valszeg rohadtul nem fogja érdekelni, ha eddig sem érdekelte.
2009. júl. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hétfőn azért megpróbálom. Mit veszíthetek?
2009. júl. 25. 20:32
 10/12 anonim ***** válasza:
14%
Kedves Kislány! Én viszont felpontoztalak annak ellenére is, hogy te offoltál engem a semmiért :S!Ha nem tudsz valamit ne írj hülyeséget!Azonkívül még mindig APEH, nem pedig apek,de ezt többen is írtuk, és elmondtuk mit jelent!Inkább csak csöndben figyelj és tanulj!
2009. júl. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!