Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Még szobatisztaságra lehet...

Még szobatisztaságra lehet nevelni? Mégis hogyan?

Figyelt kérdés
A két nyuszim szinte egész nap kijárnak a ketrecben egy helyre végzik a dolgukat, illetve bogyozni mindenhova szoktak. De a lánynyuszim ha kint folyton valahova odapisil leginkább az ágyra. Probáltam h rögtön visszateszem a ketrecbe, de egy idő után úgy megsajnálom,hogy ki akar jönni és kiveszem. Mégis hogy lehetne leszoktatni erről? Nagyon szeretnek kint lenni olyankor "élnek" igazán:) És én sem szeretem látni bezárva őket. Főleg h a kislány nyuszim állandóan szökne ,ár kicsit nyitva a ketrec, hogy tegye be szénát ezt azt ki is ugrik. Lehet így hozzászoktatni? Amugy 8 hetesek.

2012. aug. 24. 12:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Még simán szobatisztaságra lehet nevelni őket. Először is mindig figyelj rá és ha látod hogy fel akar ugrani az ágyra akkor szólj rá és vedd le onnan. Így egy idő után megtanulja hogy nem szabad oda pisilni. Jelölj ki nekik egy helyet (mondjuk vegyél nekik egy nyuszi wc-t vagy a lakásban jelölj ki nekik egy helyet ahol elvégezhetik a dolgukat és könnyen fel tudod törölni) és ha látod hogy pisilnie kell vidd oda és a bogyójaiból is tegyél oda párat, hogy érezze a szagát. mondjuk a mi nyuszink rendszerint már nem a ketrecébe pisil, hanem ki szoktuk vinni az előszobába és mindig odapisil, bogyózni nekünk ismindenhova szokott, az nem baj csak öt percig kb amíg nagyjából elvégzi a dolgát menj utána és a bogyóját szedd össze a pisi meg töröld fel :)
2012. aug. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!