Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsillát csak párban lehet...

Csincsillát csak párban lehet tartani?

Figyelt kérdés
Azért, kérdezem, mert pár helyen olvastam, hogy csak párban érdemes, mert társas élőlények..viszont az egyik ismerősömnek van egy csincsillája és Ő egyedül tartja, mármint nincsen társa. Így nem lesz depis vagy valami? Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 24. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egy majdnem egy évig tartottam egyedül, kézhez volt szokva, szeretett minket, sokszor odadugta a hasát, meg a fejét, hogy vakargassuk, és akkor mindig becsukta a szemét.


De később kapott egy társat, együtt aludtak, meg minden. A másikat nem tudtam utána kézhez szoktatni, ez meg kevésbé lett utána barátságos velünk. Viszont együtt marhajól elvoltak, rohangásztak össze-vissza, meg összebújtak.


Aztán valamikor 1-2 évvel később eladtuk őket.

2012. aug. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az igazán boldog csincsilláknak van párjuk. :D

De ha most nincs, össze kell őket szoktatni, és ez csincsilláknál komoly művészet! Ha póttesót kap, előbb készüljetek fel csincsilla társaséletből!

Nem fogtok unatkozni!

2012. aug. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

igen a csincsilla társas élőlény (az élőhelyén egy hímnek akár 6-7 nősténnyel is dolga van egyszerre)

Az én csincsillámnak ne volt párja és nagyon aranyos volt meg minden de látszott rajta h néha-néha depis volt szomorú,kedvetlen. Van egy csincsilla tenyésztő barátunk aki azt mondta h egyedül nagyon rosszul érzik magukat és h nem kell feltétlenül egy ellentétes neműt venni neki azonos nemű is lehet mert csak egy barátra van szüksége.

2012. aug. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!