Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan akadályozhatnám meg a...

Hogyan akadályozhatnám meg a tengerimalacomnak, azt hogy folyton lekaparja a sebét?

Figyelt kérdés
Lili nevű, nőstény malim folyton lekaparja a hátán a sebét, a hátsó kis lábaival, mindig ugyanaz a nóta, szépen varosodik neki, és viszket gondolom, és páfff, le is kaparja. Pár napja vettem észre a sebet, mivel hosszú göndör szőre van és semmit nem látni csak egy szénakazlat :) Most, hogy is írjam le, körbe kötöttem puha, enyhén gumírozott gézdarabbal, ami nagyon zavarja, totál bekattan tőle, mintha a saját csuklómat átkötném a malit is átkötöttem és megcsomóztam a gézt a hátán. Lefertőtlenítettem neki, és kék kenőccsel kentem be szép vastagon, amitől irtó gyorsan gyógyulna is, ha nem vakarászná folyton. Tanácstalan vagyok... Segítsetek ötletekkel légyszíves! Előre is köszönöm

2012. aug. 26. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem tudok tanácsot adni mivel az én malacaimnak még nem volt ilyen problémájuk, de nézd meg ezt az oldalt és ha nem találsz semmit, vedd fel a kapcsolatot a szerkesztőjével. Nekem is sokszor adott tanácsot, elhiheted :)
2012. aug. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A seb mitől van rajta? Lehet,hogy nem külső sérülés okozta,hanem pl atka vagy élősködő. Amúgy ne kötsd be neki,mert az zavarja,azért vakarja. Hagyd szépen szabadon,úgy jobban gyógyul amúgy is.
2012. aug. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod biztosan, hogy mitől sebes, akkor erősen élősködő gyanús a dolog.

Ne húzd sokáig a dolgot, még te is elkaphatod.

Ha atka, akkor 1 csepp a bőrére, vagy 1 szuri, és nem fog vakarózni. Így meg akár rá is mehet a malac.

Persze lehet más élősködő, vagy gomba is, de erre való a doki...

2012. aug. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezer százalék, hogy az egyik társa harapta meg egy veszekedés során, már nem egy sebet ejtettek egymáson, de idáig nem volt gond, mind legyógyult. Azért kötöttem be, mert vakarta. Azóta nem tud a karmaival beleszántani. A kötés nyilván zavarja, de azóta figyelem, és nem tud belekapni vakarózás közbe. Gomba ismerős téma, már volt más malacomnál, azt már felismerem, azt már kezelte doktorbácsi, most ez egy olyan seb, amit egyik kis társa okozott egy veszekedés során. Köszi a tippeket, de tippet még nem kaptam, hogy oldjam meg, hogy ne szedje le a sebet folyton.
2012. aug. 26. 20:53
 5/5 A kérdező kommentje:
AgathaChristie van állatorvosunk... de minden szösszel nem futhatok hozzá, természetesen ha úgy látom, elmegyünk hozzá.6 malacka gazdájaként azért ennyi felelősség érzet van bennem, nem csak úgy tartom őket, tinglitangliból.
2012. aug. 26. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!