Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a tengerimalacomnak daganat...

Ha a tengerimalacomnak daganata van, akkor azt általában műteni kell. Körülbelül mennyibe kerülhet ez a műtét?

Figyelt kérdés
2012. aug. 11. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod, hogy hamar elpusztuljon, és nagyon szeretted, akkor mindenképp az orvos. Neten érdemes keresgélni, mert minden orvosnál változó, hogy mennyiért műt, de ha sokba kerülne, bár kis állatról van szó, lehet nem sok, de lehet, hogy maceránsabb a műtétét ezért sokba kerülne , mert kis állatka. Nah de a lényeg, ha sok lenne, és normális az orvos részletbe is szokták engedni a fizetést.
2012. aug. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdeklődj az állatorvosoknál akikhez el tudsz jutni. Változó lehet, árlistán 8-18ezer szerepel nálunk a dokinál, függhet attól is hogy milyen daganat, mennyire súlyos.
2012. aug. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A malacok daganatai ritkák, általában jóindulatúak és nem kell műteni.


Te nem hiszem, hogy meg tudnád állapítani, hogy daganata van, vagy valami más. Azok között is van, amit műteni kell, van amit lehet és van amit nem lehet.

Ha beteg a malac, akkor mindenképpen vidd el az orvoshoz, ha ő azt mondja, hogy daganat, akkor megmondja, hogy műteni kell-e és mennyibe kerül a műtét. Ekkor még mindig kereshetsz egy másik orvost.


"Tengerimalacnál daganattal igen ritkán találkozunk, beltényeszetben gyakoribb. Inkább a három éven felülieknél alakulhat ki, s legtöbbször jóindulatú (benignus). Leggyakrabban a bőrszöveteken (ritkábban a légzőszerveken) fordul elő, s általában helyben marad, vagyis nem terjeszkedik a szomszédos szövetekbe. Mivel nem rombol, a jóindulatú kóros szövetképlet a tengerimalac életét nem veszélyezteti, ezért idősebb tengerimalacoknál az altatással járó veszélyek miatt az ilyen típusú daganat sebészi eltávolítása nem szükségszerű. Daganat még kialakulhat az emlőn, a szaporítószerveken, mirigyeken (pl. adenokarcinóma, adenofibróma), s rendkívül ritkán a vér- és nyirokképző rendszerben (leukémia, más néven fehérvérűség) stb."


Olvasd tovább is: [link]

2012. aug. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem mondtam biztosra, hogy daganata van... De mindenféleképpen el fogom vinni az állatorvoshoz, csak kb árat nem tudtam. Érdekes helyen van neki egy nagy gumó (fenekénél), így szerintem már csak a Malac kényelme érdekében is meg kellene műteni... szerintem! Majd az állatdoki megmondja! Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2012. aug. 11. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!