Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítene valaki? Sok-sok...

Segítene valaki? Sok-sok kérdés nyusziról.

Figyelt kérdés

Szóval lenne most gyorsan egy pár kérdésem, és úgy vélem fontosak:) (legalábbis nekem)

Ma meghalt a másik nyuszim, valami baja volt de nem bírta ki az orvosig. Mire hazajöttem nem tudott lábra állni már eldölt oldalra, és rángatózva nagy kínok közepette kilehelte a kicsi lelkét:((( A másik nyuszim aki fiú, félek h ő is beteg lehet, hisz egész nap a lány nyuszim puszilgatta meg együtt voltak.


Kérdések: - Lehet beteg a fiú nyuszim? (Nem tudom mikor tudom elvinni orvoshoz, mert nem tudok még németül és akivel itt vagyunk németben, ő meg egész nap dolgozik.9 De a nyuszim most ő is gubbaszt.


- Lehet azért, mert hiányzik neki a kislány?

- Vagy lehet h minden új neki? (Ma vettünk neki nyuszi wc-t szénatartó rácsot meg új itatót.)


- Szoba tiszta lesz? (Most megint össze vissza pisil a ketrecben, pedig eddig egy helyre pisilt. Olvastam, hogy ez egy betegség jele is lehet, lehet, hogy ő is beteg?)


- Lehet h az új wc-t nem szokta meg? (pedig eddig mikor beraktam neki valami mást mindig oda ment, és raktam bele pisis almot h érezze a szagát. Bár eddig forgácsot használtam, most ilyen préselt fát.)


Így kezdetnek ennyi, jó lenne ha valaki tudna az összesre válaszolni, mert most elég tanácstalan vagyok, így h szegény kislány nyuszim elpusztult. :S

Előre is köszönöm.



2012. aug. 27. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp el kell vinned orvoshoz! Ha nem ismered a nyelvet akkor írd le ezt egy lapra és add oda neki:

Hallo! Ich möchte es, dass, wenn er mein Kaninchen, dass healthy.lies sehr viel kürzlich untersuchen würde. Ich bin Ungar, ich bin nicht auf der Spitze auf Deutsch noch.


Magyarul:

Jó napot! Szeretném, hogy ha megvizsgálná a nyulam, hogy egészséges-e.Mostanában nagyon sokat fekszik. Magyar vagyok, még nem nagyon tudok németül.


Kicsit furcsa fogalmazás.Remélem jó webhelyen kutattam.De szerintem érteni fogja :)

2012. aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs időd várni egy németre!az állatorvosok nagy többsége tud angolul is! próbáld meg neki elmondani angolul!

nincs idő erre!

Amúgy a lány nyuszidnak pontosan mi baja volt?nem volt lázas?nem volt véraláfutásos a füle?esetleg nem volt felpuffadva?felpuffadni a vizes szénától,esetleg a kevés szénától,sok egyéb kajától tud és ez nem fertőz.

A fülén véraláfutást a myxomatozis okoz,amit szúnyogok terjesztenek,és FERTŐZ!!

2012. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és egyénként énis gondolkodtam, hogy megkérném azt akivel itt vagyunk, hogy írja le nekem, de ha mond valamit a doki nem érteném. :S Holnap megpróbálunk elmenni orvoshoz mindenképp. Egyébként nem láttam semmit a fülén csak h hideg volt, és nem éreztem felpuffadtnak inkább, sovány volt, meg mintha kiszáradt volna. Pedig tegnap még evett is és ivott is. És ma reggel is ettek, magokat is. Egyik pillanatról a másikra lett ilyen rossz állapotban, vagyis ennyire rossz állapotban.
2012. aug. 27. 20:10
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a lány nyuszim szombaton kezdett el egyre kedvetlenebb lenni, de evett is ivott is ki is jött a ketrecből kicsit körbe nézett visszament majd megint ki, tegnap már kicsit jobban gubbasztott a ketrecben is, de még mindig evett és ivott. Aztán ma mire haza értem már alig bírt mozogni.
2012. aug. 27. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Legalább orvos látta? Vidd el mielőbb!!
2012. aug. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első három kérdésre: Lehet beteg, mivel a másik is az volt, mindenképp nézesd meg, azt is el kéne valahogy mondanod hogy a másik most pusztult el, hogy tudja mit keressen. Hiányozhat neki a társa, de akkor is nézzék meg. Az új dolgok inkább érdekelnék szerintem, nem lenne emgszeppenve miattuk.

A többi kérdésre: Nem valószínű, hogy szobatiszta lesz ivartalanítás nélkül. Azért kezdett el összevissza pisilni, mert a nyuszik mikor ivarérettek lesznek így jelölnek, de lehet betegség jele is, attól függ mennyi idős a nyuszika.

2012. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
elvittük orvoshoz és nem beteg szerencsére, és 9 hetesnek vettük, de mint kiderült már 4 hónapos, de az orvos azt mondta, hogy nem lehet ivartalanítani, mert túl idős, vagy valami ilyesmit értettünk, ez lehetséges, vagy bármelyik korban lehet ivartalanítani? És akkor még inkább csak fiatal mint idős? De azt mondta, hogy egészséges, a másik nyuszit nem mondhattuk mert itt 200 euro az eltemetése, és inkább nem is mondtuk hogy meghalt meg hogy volt, meg akkor ki kell fizetni a 200 eurot. De egészséges. Az a lényeg. köszönöm a válaszokat:)
2012. aug. 28. 18:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!