Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik a gyakori betegségek...

Mik a gyakori betegségek deguknál?

Figyelt kérdés

Szeretném a leggyakoribb degus betegségeket hamar felismerni, ha itt lesznek a deguk, és esetleg megbetegedne valamelyik. Melyikkel kell minél hamarabb állatorvoshoz szaladni, pl. ha összeverekednek, és megsérül az egyik degu, akkor azt el kell vinni orvoshoz? (vagy ha a bojtja szakad le?) És hogyan ismerjük fel, hogy az egyik degu nem eszik, ha a többi degu által az ennivaló fogy rendesen? Vannak súlyos, gyógyíthatatlan betegségek, amik elkaphatóak? A kevésbé súlyos, könnyen kikúrálható betegségeket mivel kell kikúrálni?

Ha még nem szelídek a deguk, hogyan tudom kicsalogatni a ketrecből, hogy elvihessem az állatorvoshoz?



2012. aug. 31. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézz szét itt :)

[link]

2012. aug. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első és legfontosabb a cukorbetegség. Gyakorlatilag a deguk gyárilag azok, így semmilyen cukros dolgot nem szabad adni nekik.
2012. aug. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az egy 20 éves honlap. Alapmű, de sok infóról tudjuk azóta, hogy népi legenda.

A mértékadó a sajnos angol nyelvű:

[link]

viszont tudományosan megalapozott, és karbantartott.


Ha tisztességes tenyésztőtől veszed a degut, addig nem viheted haza, amíg nem jön neked megbízhatóan kézbe. :D

Otthonra pedig olyan ketrec kell, aminek oldalról nyíló ajtaja van, és akkora, hogy 2 kézzel is beférsz.

Normál esetben kinyitod a ketrecajtót, zsebre vágod a beteg degut, és elmentek az állatorvoshoz...

Illetve, 10 centi átmérőjű papírcső, és fürdőköntös kell a vaddegu-kiszedéshez, de ha ki vagy képezve, nem lesz vad degud.


A degu betegségek többsége tartáshiba következménye.

Ha rendesen felkészülsz belőlük simán megelőzhetők.

Minden degu rosszul bontja a cukrot, a dobozos degutápok többségétől is cukorbetegség tünetei lesznek, és 3 év alatt elpatkol.

Rost emésztésük van, mint a nyuszinak, tengerimalacnak, azaz szénát, füvet kell enniük.

Ha tudományosan eteted őket, akkor kiszűrted a felfúvódást, hasmenést, a hátsó fog túlnövést, a cukorbetegséget és szövődményeit: a szürke hályogot, a bőrgombát, májbetegséget...


Nagyon érzékenyek a hőmérsékletre: 15 és 30 fok között kell őket tartani, és meleg, bélelt alvó hely kell nekik, 30 fok körül pedig hideg lap, amire ráhasalhatnak. (Most a hőguta a divatos halálnem. :( )


Verekedni akkor szoktak, ha kicsi a ketrec, (a 80*80*50 centis a nagy...) kicsi a kerék, vagy elakadt, (32 centis a nagy), ha magas a vércukruk, vagy csaj van a fiúk között. :D

Illetve ha alom tesókat tartanak felnőtt nélkül, lehet egy balhés korszakuk, mire felnőnek.

Ha van köztük egy felnőtt, nem nagyon szoktak sebet ejteni egymáson. Ha mégis, akkor sírva felhíjuk az állatorvost, aki vagy visszavarrja amit kell, vagy megnyugtat, és lekezeljük betadinnal. :D


Doki akkor kell, ha nem eszik, gubbaszt, vagy több mint 3 napja nem gyógyult meg. :)

Az egészségügyi ellenőrzés a napi 2x-i kézbe vételből áll. Ha ügyes vagy, és a pociját is meg tudod puszilgatni, akkor látod, ha üres, és érzed a szőr alatt izom van-e, vagy borda.

Illetve hetente 1x konyhamérlegen mérjük a súlyukat, és írjuk. Ha minden héten picit kisebb a szám, akkor kérünk egy ráérős, kivizsgálós időpontot a doktornéninél.


Szóval először egy alkalmas ketrecet keressél, és az etetésüknek nézzél nagyon utána, utána meg nem kell aggódni! A deguk 8-10 éves korukig is elélnek jó egészségben. :D

2012. aug. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 2 degum van, mind a kettővel voltam már dokinál, különböző okok miatt.

Az egyik degumnak nagyon elkezdett hullani a szőre, így bevittem. Kiderült, hogy azért mert hol meleg volt- hol hideg és, ennek hatására megváltozott a szobában a páratartalom, így összeszedett egy gombás fertőzést, aminek hatásárá elkezdett hullani a szőre. Erre figyelj oda!

A másik degumnak pedig fojt a nyála. Neten azt olvastam, hogy ez azt jelenti, hogy túlnőtt a foga. Bevittem, de kiderült, hogy csak egy fűdarab szúrta meg az ínyét az alomból, és amiatt volt, így szerencsére nem volt komoly gond :)

Amit még tudok ajánlani, hogy mindig legyen a ketrecükben fogkoptató kő, vagy egy fadarab. valamint friss víz. Enni ne adj nekik tökmagot,szotyit stb-t mert elzsírosodik a májuk , és így megrövidül az életük. Ha tudsz minőségi tápot vegyél nekik ( én a Multifit-et ajánlom), valamint széna mindig legyen benn nekik.


Nekem már verekedtek össze deguim, az egyiknek leszakadt a bojtja is. Nagyon megijedtem mert eléggé vérzett neki. Pár napig betadinoztam neki, majd teljesen összeforrt a vége, semmi baja nincs azóta, csak rosszabb lett az egyensúlyérzéke.


Egyébként jó ha ki tudod engedni őket néha futtatni egy elkerített részen, vagy fürdőszobában pl. Szobában nem ajánlom, nekem elrágták a net kábelemet, lerágták a tapétámat.


Sok sikert hozzájuk, remélem nagyon meg fogod szeretni őket :)

2012. szept. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én szerkesztek egy oldalt, nincs magára hagyva, folyamatosan töltöm fel infókkal. 15 degum van. :)

[link]

2012. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!