Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudom hatékonyan...

Hogyan tudom hatékonyan kiírtani a patkányokat?

Figyelt kérdés

Már 1 éve, hogy nagyon elszaporodtak az alsó épületben a patkányok. Próbálkoztunk méreggel, egy ideig jó volt,de már attól se pusztulnak.Próbálkoztunk görénnyel is, de az is csak kb 10-et fogott meg. Tudjuk, hogy nagyon szapora állatok.

Halottam a kénpatronnol, de annak is van hátránya, mert ott úgy tudom nem alkalmazható, ahol termény van.

Valami ötlet?Gondoltam arr, aki rágcsálóírtással foglalkozik. Esetleg tud valaki egyet Bákés megyében?

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!


2012. szept. 1. 07:31
 1/7 Kuroyuki Hime ***** válasza:
A mérget már azért nem eszik meg, mert a kis okosak rájöttek, hogy megdöglenek tőle... keverjétek bele a cuccot valami kajába...vagy hívjatok fel szakembert... esetleg oda kell szoktatni a kóbor macskákat...de azokkal is probléma lesz később
2012. szept. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Neten keresgélj rágcsáló irtót, a macska jó megoldás lehet, nem kóbor hanem mondjuk egy saját, de az olyasmi mint a görény, nem fogja meg az összeset szerintem. Mezőgazdasági boltban kérdezd meg, ott többféle irtószer is van, biztos van amelyik kifejezetten olyan helyekre van kitalálva ahol termény is van.
2012. szept. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a macska a patkányt megfogja, ráaádsul ehhez a megoldáshoz a dögök nagyon el vannak szaporodva.Gyorsabb és hatékonyabb módszer kell :(
2012. szept. 1. 18:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor menj be a boltba és kérdezd meg mit ajánlanak, szinte minden éléskamrába bemegy a patkány és minden gazda megoldja valamivel, gondolom ők is boltba veszik.
2012. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy fene jó kis patkányozó kutya kellene neked. Biztosra mennek, ami él és mozog, azt nyakon csípik. Van nem egy ismerősöm, aki patkányozó foxikat tart. Rettenetes jó munkát végeznek. Csak általában meg kell nyitni a lyukat, és így amikor szaladnak szét, fogja őket egymás után.
2012. szept. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy pálinkafőzdébe is rengeteg patkány van, jönnek a cefrére, magokra,stb. Ahol én jártas vagyok, főzdébe, ott van 3 macska és 1 kutya, ők igazán értik a dolgukat!:) Bár az egyik cica kicsi még, úgyhogy ő nem igazán vadászik, de ő is ügyes lesz szerintem. A másik 2 cica 7 hónaposak, a kutyus pedig 5 hónapos:)

Bár, úgymondd ki kell őket éheztetni ahhoz, hogy csináljanak is valamit. De nem arra gondolok, hogy soha nem kell enni adni nekik, de mi keveset adunk, és azt is általában pl. délben, és akkor utána pihiznek, akkor úgy is pörgés van a főzdébe, nem jönnek elő a patkányok, de éjszaka elég jól levadásszák őket:) Aztán pedig hozzák néha mutatóba az ajtó elé:)))

De a mi itthoni kandúrunk is szokta hozni:)

2012. szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Blaiseboy ***** válasza:

Az a baj, hogy a patkány nagyon okos állat, és a legnagyobb tűlélő! Még a nukleáris sugárzáshoz is hozzászokik!

Viszont ez előnyödre is tudod fordítani!

Én az öregektől hallottam, hogy ha volt patkány, egyet megfogtak élve, kiszúrták a szemét és elengedték, majd az összes eltűnt, mert "vitte a hírt", hogy itt nem olyan jó nekik!

Én személyesen még nem próbáltam, de az ismereteim alapján el tudom képzelni, hogy működjön a dolog!

2012. szept. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!