Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért vakarózik egyfolytában...

Miért vakarózik egyfolytában a törpe hörcsögöm?

Figyelt kérdés

2012. szept. 1. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
forgács van alatta? Milyen ételt kap/kapott eddig?
2012. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen forgács van alatta, és a fressnapfba szoktam venni a hörcsög eledelt!
2012. szept. 1. 15:59
 3/7 anonim ***** válasza:

első vagyok:

A forgácstól sok kisállatnak kihullik a szőre a fűrészpor miatt.Cseréld le csutkaalomra.Sokkal szagelszívóbb is.De ha nem forgács van alatta akkor lehet ételallergia.Lecserélted mostanában a hörcsögeledelét?

Lehet bőrgomba is.Akkor ajánlott Canestent venni neki.A kezelés nem nehéz.Csak annyit kell tenned, hogy nagyon VÉKONYAN bekened neki ott ahol viszket neki majd vattával letörlöd a felesleget. Kb. 10-15 percig kell rajtahagyni és nem szabad, hogy lenyeljen belőle.Nem mérgező de nem is tesz neki jót.

DE!!! csak is kizárólag akkor tedd ezt, ha biztos vagy benne, hogy gomba. Vagy is előtt állatorvos. Tőlünk 5 ezret kért el egy nagyon büdös vízben oldódó szerért (mivel a kenőcs nem volt hatásos nálunk) és az rendbe tette :) Szóval a legjobb ha egy állatorvos látja a hörit akármi is a probléma

2012. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na látom addig már válaszoltál :) De megadtam a választ a forgáccsal kapcsolatban. :) nekünk amúgy a Vogel Rágcsálóeleség az ami nagyon bevált és semmi ételallergia nem jött ki a hörinken (nem úgy mint a többitől)
2012. szept. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem csak forgács probléma lehet..lehet atka is! :S
2012. szept. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A hörcsögök sokat vakaróznak, ez náluk a tisztálkodást is jelenti.
2012. szept. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem is elkzdett vakarózni, a lába tövében és a füle alatt teljesen kihullott a szőr már vérzett is.


Szerk.:


Mostanában kapott Patkány és Csincsilla kaját is az tehet erről vagy élősködő inkább?

2012. szept. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!