Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac kérdés! Milyet?

Tengerimalac kérdés! Milyet?

Figyelt kérdés
Van egy majdnem 1 éves hím tengerimalacom.Nőstényt vagy hímet vegyek mellé?
2012. szept. 4. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nőstényt vennék, és mindkettőt ivartalaníttatnám.
2012. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát mindkettőt nem tudjuk.Itt nincs olyan orvos aki ért hozzá.De a másik malacot már ivartalanítva vennénk.
2012. szept. 4. 15:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Nőstény malackát vennék akkor.
2012. szept. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ivartalanított nőstény a jobb választás szerintem.
2012. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A hímet szokták inkább ivartalanítani,mert a nőstényekre veszélyesebb a művelet. Nem tudom,hol vogsz tudni mellé ivartalanitott malacot venni,az elég ritka. Náluk komoly kockázattal jár a műtét. De ha találsz,akkor mindegy,hogy ivartalanitott him vagy ivartalanitott nőstény.
2012. szept. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Választhatsz: ivaros hím, ivartalanított hím, ivartalanított nőstény. Ők jól meglesznek a tengerimalacoddal, bár az ivaros hímra van negatív példa is, de nekem saját tapasztalatok szerint ők is jól kijönnek egymással.
2012. szept. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy nőstény és egy hím tengerimalacom van.A nőstény ivartalanított,de nem így vettük,mi vittük el.Szerintem az ellenkező neműek jobban kijönnek egymással és sokkal kevesebb az esély az összetűzésekre. :)
2012. szept. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy kis féléves, vagy még fiatalabb fiúmalac való mellé és nem kell ivartalanítani. Néhány malac nehezen barátkozik, de kitartással szinte mindegyik összetársítható.

Az összeszoktatás pár naptól akár több hónapig is tarthat, állandó próbálkozással, újabb és újabb trükkök bevetésével.

Persze ehhez az kell, hogy vagy legyen két ketreced az elején, vagy egy akkora, amit ráccsal kettéosztva elég helyük van!

Az esetek többségében pár nap alatt megbékélnek a helyzettel, a kisebbik elismeri a másikat főnöknek.


Később esetleg lesz egy újabb erőpróba, mikor a kicsi eléri a felnőttkort (méretileg), úgy egyéves korában, mert ha ekkor ő érzi magát erősebbnek, akkor megpróbálja átvenni a hatalmat.

2012. szept. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Himhez himet nem szabad rakni,kinyirják egymást,még ha testvérek is.A lányhoz lány ,az a legjobb megoldás.De hogyha him a tmalac,inkább maradjon egyedül ,és nem lesz vele gond,hogy kinyirja-e a másik himet,vagy esetleg a nöstény haragszik valamiért rá,vagy felcsinálja..(Himet elvileg külön a legjobb tartani (Egyedül) ).
2012. szept. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!