Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miben halt meg a hörcsögöm?...

Miben halt meg a hörcsögöm? (képekkel)

Figyelt kérdés

2 éves már 100%hogy elmúlt.2010 május 18.-án kaptam születésnapomra,és 2012 június 1.-én halt meg:(


Azt vettem észre úgy április végén,hogy egyre kevesebbet mozog,és nagyon sokat alszik. Aztán május utolsó napjaiban nagyon rosszul volt ezért elvittem az állatorvoshoz aki légzés könnyítőt adott neki,de azt mondta hogy csodát ne várjak.Szerintem itt már agonizált,mert az alsó fele a testének folyamatosan remegett.Aztán mintha a szuritól jobban lett volna pár napra majd újra elkezdődött. Május 31.-én már nagyon rosszul volt.Nem akarta hogy hozzá nyúljak és meg is harapott,pedig soha nem harapott meg egyszer sem. Egész éjjel szenvedett,és reggel úgy halt meg hogy simogattam.De reggel már magánál sem volt szerintem. A szemei kidülledve,megmozgattam nem reagált csak levegőt vett,majd elfeküdt és vett egy utolsó levegőt ilyen furcsa hangot kiadva és meghalt. Így szokott aludni:


[link]


[link]


[link]


Mintha nem kapott volna levegőt,mert mikor levegőt vett folyamatosna ilyen szürcsögő hangot adott ki.


Utolsó estéjén én mindent próbáltam.Kamillás forró vizet tettem az akvárium mellé hogy könnyebben vegye a levegőt,beszéltem hozzá de meghalt sajnos:(

(kislány volt)


2012. szept. 9. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a hörcsögök nagyon rövid ideig élnek :( Ennyi az átlagos élettartamuk.
2012. szept. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 malacbarát ***** válasza:
77%

Te nem tehetsz róla!

Örülj, hogy eddig élt. Ezek az öregség jelei. És nem beteg lett, hanem már öreg volt és ezért nem kapott levegőt, és szépen elaludt.

Az én hörcsögöm 3 és fél évig élt, de az utolsó egy évben minden nap kapott inekciót(másnéven infúzión élt). Ez nagyon drága. Egy évre kb.:2 millió.

Mi is csak azért engedhettük meg magunknak, mert apukám állatorvos, és ingyen/olcsóbban tudott szerezni gyógyszert.

:(

2012. szept. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is öregségben, a hörcsögöknél 2-3 év az átlag életkor..
2012. szept. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

jaj szegényke.

Én is nagyon akartam hogy éljen még,de mások azt mondták hogy ha mennie kell akkor hagyjam,mert nagyon szenvedne akkor. De én még mindig nem tudnék új kisállatot venni,mert nagyon szerettem.

2012. szept. 9. 16:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem :(

A hörcsögök sajnos eddig élnek. Egyszerűen csak meg öregedet. Számolni kell vele, hogy nem hosszú távú háziállat. Te megtettél mindent. Az enyém most egy éves, és fáj, hogy tudom, vannak akiknek másfél év jut, meg se érik a 2 évet. De vannak 3 éves matuzsálemek is.

A tiédnek is szép hosszú élete volt.

És biztos azért harapott meg, mert egyedül akart meghalni. Az állatok ilyenek.

Tudom, hogy lehet szeretni egy ilyen kis állatot. :(

2012. szept. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
öregvolt ..nagyon kis édesvolt :(
2012. szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de akkor nem betegség igaz?
2012. szept. 9. 17:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem betegség. Valószínűleg a doki is tudta, hogy nem betegség és hogy nem lehet mit tenni, ezért is mondta amit mondott. Sajnos a hörik nem épp hosszú életűek. Részvétem szegényke miatt.
2012. szept. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A végelgyengülés tüneteit írtad le... részvétem, szép életkort élt meg!
2012. szept. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!