Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszinak kell vágatni...

Barcacsaj kérdése:

A törpenyuszinak kell vágatni a fogát?

Figyelt kérdés
Van egy törpenyuszim,1 hónapja kaptam és nem tudom,hogy kell e esetleg majd orvoshoz vinni a fogát vagtni vagy el koptatja e magától.Tudna nekem valaki ebben segíteni?

2012. szept. 15. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyuszim még nem volt, csak csincsillám, hörcsögöm, de úgy tudom, akkor kell levágatni, ha valami okból fogva nem tudja koptatni, beteg vagy ilyesmi. Ha megfelelő az étrendje, evés közben is kopik neki.
2012. szept. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A nyulaknak nem kell vágni a fogát. Biztos előfordul olyan, hogy túlnő, de ez szerintem nagyon ritka és a gazdi hibája. A nyuszi a szénával koptatja leginkább a fogát, az mindig legyen előtte! Az én nyulam pl előszeretettel rágcsál újságot, kartondobozt is, illetve ha tehetem, akkor hozok neki fűzfát. A rosszabb nyulak megrágják a bútort is szóval erre figyelni kell.
2012. szept. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:)
2012. szept. 15. 14:40
 4/6 anonim ***** válasza:
A széna a legjobb fogkoptató. Ha rendesen szénázik, és nincs születési rendellensége, akkor nem kell a fogorvos. De oltatni azért szokás. Évente 2X. Ha tudod vidd, valamelyik szervezett csoportos oltásra, akkor profi doki oltja be igen jó áron, és mellesleg meg is vizsgálja.
2012. szept. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Széna széna széna!

Szénát egyen minden mennyiségben, annak kell lennie a fő táplálékának, és egyben ez is a legjobb fogkoptató! Ha normális mennyiségű szénát eszik, nem lesz szükség fogvágásra.

Sok nyuszinál viszont genetikai probléma a fogtúlnövés, úgyhogy érdemes rendszeresen megnézni a fogait, hogy minden rendben van-e velük, mert ha a sok széna ellenére mégis túlnő, akkor bizony muszáj lesz vágatni.

2012. szept. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2012. szept. 16. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!