Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac helye?

Tengerimalac helye?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra gondoltam,hogy a pincében tartanám őket. a sarokban lenne a ketrec, és el lenne kerítve a sarok , úgy,hogy bármikor ki tudjanak jönni. Az lenne a kérdésem, hogy odapisilnének az elkerített helyre, vagy csak a ketrecbe az alomra tennék?
2012. szept. 18. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenhova odapisilnek. Alom nélkül nehezen takarítható...

Elég meleg a pince, nincs benne sötét?

2012. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, elég meleg, és nincsen sötét. Sőt, nyáron hűvösebb, télen meg melegebb , mivel ott van a kazán..:D Akkor csak ideiglenesen tudnám kiengedni őket..:) Sétálni is lehet vinni? Ahhoz kell póráz?
2012. szept. 18. 21:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor tarthatod a pincében a tengerimalacokat, ha

- szobahőmérsékleten van (télen 15 fok fölött, nyáron 28 fok alatt)

- besüt a nap (tehát van normális méretű ablak) lámpa nem jó!

- rendesen szellőzik, de nem huzatos

- tiszta a levegő, tehát nem fülledt, poros stb.

Ebből egyértelműen látszik, hogy egy SZOBA a legjobb megoldás. A mi pincénk ebből egyiknek sem felel meg. Persze neked lehet olyan pincéd, aminél ezek mind teljesülnek, de ha nem, akkor ne tedd oda a malacokat!! Ha bármelyik nem teljesül, az egyenlő a malackák rövid úton történő halálával.


Egyébként az elkerített részre is pisilnének, nem csak az alomba. Hacsak nem tudod őket teljesen szobatisztává nevelni, ami nagyon ritka, még a legtapasztaltabb tengerimalactartók körében is.

2012. szept. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A malac mindenhova pisil, csak oda nem ahol alszik.

Ha mindig nyitva a ketrec, előbb utóbb csak a ketrecen kívülre fogják végezni a dolgukat.

Mint előttem írták, megfelelő hőmérséklet, levegő, természetes fény kell a malacoknak!

Ezen kívül macskabiztos a pince? Vagy patkány nem jár benn? Mert akkor annyi a malacoknak!

A pincéből nem fogják hallani a beszédedet, nagyon soká fognak megszokni! És te sem hallod, ha panaszkodnak!

2012. szept. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

:D Mindegyiknek megfelel! :) Olyan, mint egy lakószint!

Nincsen patkány, de ha lenne, akkor mit tudna csinálni a malackákkal ha ketrecben vannak? ( de amúgy hála istennek tényleg nincsen)

2012. szept. 18. 21:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem a pince nem egy állatbarát helynek tűnik, bár a ti pincéteket még nem láttam.

Miért ott akarod tartani? Nem akarsz foglalkozni velük? Vagy a fél napodat majd a pincében töltöd te is? Nem hiszem el hogy a szobában nem férne el.

2012. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Dehogynem akarok velük foglalkozni! Ha lehetne, én is a szobámba raknám be, de sajnos oda nem engedik. ://
2012. szept. 18. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!