Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csincsilla tényleg depresszi...

A csincsilla tényleg depresszióba esik és elpusztul ha társ nélkül tartom?

Figyelt kérdés
2012. szept. 21. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát azért nem kell ezt készpénznek venni, de akár ilyen is előfordulhat. Nagyon társaságkedvelő állatok, egyedül semmiképp nem ajánlott tartani. Ha egyedüli kisállatot akarsz, akkor válassz inkább más állatkát.
2012. szept. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom meddig tudnád egyedül tartani. Mi majdnem egy évig tartottuk úgy, de napi több órát kellett vakargatni a hasát, vagy nézni ahogy produkálja magát, mert elvárta.

És annak ellenére hogy felváltva játszottunk vele a barátommal, a végefelé kezdett depressziózni szerintem, ezért vettem neki egy párt. Meg az is érdekes volt, hogy amikor még egyedül lakott itt, akkor kiengedtem és miután rohangált 2 órát a lakásban, visszament a ketrecébe és kiterült aludni. Ez így nekem jó volt, mert csak becsuktam estére és kész. Kivéve amikor beköltözött a mosogató alatti szekrénybe, de általában a ketrec is jó volt neki. Viszont az új csilla az baszott visszamenni, ő mindenhova bebújt, asztal alá, szekényekbe és onnan kellett kivadászni. Nem hagyhattam őket a szobában őrizetlenül, mert mindent megrágtak. Tehát ketten is nagy figyelmet igényelnek, persze elvannak egymással, de nem lehetnek mindig a ketrecben. Szerintem ők igazából nem is lakásba valók. A mozgásigényük elég nagy és úgy tudnak a fákon ugrálni, mint a mókusok és úgy futnak mint a nyulak, cikk cakkban, ügyesek és gyorsak. Pl ha nem hagyják magukat, akkor nem is tudod megfogni a szobában :)

2012. szept. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És nem is ajánlott kergetni, mert az egyik fegyvere a "célba vizelés" a másik meg az, hogy ha megragadod, akkor képes eldobni a bundáját és akkor kénytelen leszel egy kopasz csincsillával együtt lakni, amíg vissza nem nő neki a szőre. :D
2012. szept. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom én ezzel nem értek egyet... Nekem 1 csincsillám van már lassan 8 éve és megvan egyedül a kis ketrecében. Bár mindennap simogatjuk meg sokszor kap finomságot, meg szoktunk hozzá beszélni. Szerintem ez állatfüggő, hogy melyik mennyire bírja.
2012. szept. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tóthné Marika válasza:
Leginkább "egyénfüggő", hogy a csincsilla mennyire bírja az egyedüllétet, de az biztos, hogy nagyon sokat kell foglalkozni vele. Igazából ha kézhez van szoktatva, el lehet engedni, úgyis körülötted fog ugrálni meg kíváncsiskodni, csak arra kell majd figyelni, hogy ne tudjon olyasmi közelébe kerülni, amiben nagy kárt tud okozni. :D
2012. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!