Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megduzzadt a nyuszim egyik...

Megduzzadt a nyuszim egyik elülső mancsa. Mit tudok tenni? Állatorvoshoz nem tudom vinni.

Figyelt kérdés

Tegnap semmi baja nem volt, mára pedig azt vettem észre, hogy egy kicsit meg van duzzadva a mancsa, a körme meg mintha befelé állna. De nem engedi, hogy megnézzem... Nem túl barátságos nyuszi. Állatorvoshoz most nem tudom vinni, mit tegyek vele?

Egyébként eszik-iszik normálisan és azért jön-megy a ketrecében, bár nem hiszem hogy túl szívesen.


2012. szept. 26. 15:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A körme befele áll? Benőtt neki valószínűleg. Az pedig nagyon fáj neki. Miért nem tudod orvoshoz vinni?
2012. szept. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. De hogyan nőhetett befelé, amikor tegnap nem volt semmi baja?

Nincs állatorvosunk.

2012. szept. 26. 17:05
 3/17 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom. Nekem még soha nem volt nyuszim, úgyhogy nem tudok ebben okosat mondani. Lehet belelépett valamibe, megsértette. Nincs letörve a körme, és az állt a lábába? Attól, hogy nincs állatorvosotok, még elviheted. Csak simán elviszed a rendelőbe, és elmondod mi a baj. Ne hagyd szenvedni a nyuszkót.
2012. szept. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Megpróbálom.

Nem léphetett semmibe, ketrecben él.

2012. szept. 26. 17:40
 5/17 anonim ***** válasza:
Márpedig orvosra szükség van. Egyáltalán hova viszed beoltatni? Ha nem kap oltást, ugye tudod, hogy két halálos betegség is van, ami megölheti?
2012. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem régen vették nekem a szüleim, azt mondták, be van oltva minden ellen.

Viszont a körme nagy. Lehet, hogy azért hajlítja be a mancsát, mert beleakad mindenbe a körme? Van egy állatorvosunk, de az nem tud csak oltani, 4 várossal arrébb (faluban élünk) van egy normális állatorvos, de anyu azt mondta, hogy ő nem viszi el, mert hogy, meg mit csináljon vele. Apu meg nem foglalkozik vele... De gyalog mégsem indulhatok el vele. Anyut sikerült megfűzni, hogy legalább az itteninek szóljunk, hogy hátha a körmével van a baj, és ha azt levágná... De nem tudom, mert nagyon barátságtalan nyuszi, egy nap egyszer-kétszer megsimogatom, de többet nem hagy. Megfogni meg pláne hogy nem lehet. Így mit tudok tenni?

2012. szept. 27. 13:32
 7/17 anonim ***** válasza:

1, Orvoshoz mindenképp vidd el valahogy, mert a nyuszit félévente oltani kell majd.


2, Ne aggódj, idővel megszelídül majd és hagyja magát dögönyözni. De a nyulak nem szeretik az állandó fogdosást. :)


3, Te magad is levághatod a karmát, de azzal vigyázni kell, mert akár belevághatsz az élő részbe is (ahol az ér fut) és akkor vérezni fog és az fáj a nyuszinak. Én is csak a világos karmú nyulamnak mertem eddig levágni a karmát, ahol tisztán látszott az ér.


Összefoglalva még új a nyúl, szoknia kell a helyet. Orvoshoz egyedül is elviheted, persze csak ha nincs nagyon messze. :)

2012. szept. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Rendben, az oltás meglesz. De orvoshoz egyedül nem tudom vinni, mint írtam 4 városnyira van.

Fekete a karma, azt hogyan állapítsam meg, hogy melyik az élő és melyik nem?

2012. szept. 27. 21:18
 9/17 A kérdező kommentje:

Ma kijött az állatorvos beoltani a kutyánkat. Anyu mondta apának, hogy nézze meg a nyuszi lábát is. Kérdezte az orvos, hogy mert, mi van vele? Apa mondta, hogy ó hát fekélyes a lába (szerintem nem az amúgy). Erre mit válaszolt az a k*csög orvos? HÁT LE KELL VÁGNI (a nyulat).

Tovább próbálkozok, hogy vigyük el a normális állatorvoshoz, aki nem csak oltani tud... De valószínű, hogy sikertelen lesz, ha így állnak hozzá a szüleim.

2012. szept. 28. 15:30
 10/17 anonim ***** válasza:

Hú, sajnálom, hogy csak ilyen barom állatorvos van a közeletekben. :(


Na jó, a karom levágásához itt van pár kép, meg egy videó:

http://www.youtube.com/watch?v=5trC8YgfWV8

[link]

[link]

[link]


A túlnőtt karom így néz ki:

[link]


A talpfekély pedig így:

[link]


Próbáld meg levágni a karmát, ha meg tudod fogni. A hogy a videó is mutatja, ha törölközőbe csavarod és lassan a hátára fekteted, akkor "megnyugszik". Próbálj meg minél kevesebbet vágni és erős fénnyel átvilágítva (pl. zseblámpa) az ér is láthatóvá válik (elméletileg, még nem próbáltam).


Ha mégis belevágnál az érbe, akkor liszttel segíthetsz a vérzés csillapításában, belehalni nem fog, és elég sok nyuszis gazdinál előfordul. Azért legyél óvatos. :)


Addig is, próbáljatok meg normális állatorvost szerezni, ha tudtok. És itt tudsz online segítséget, tanácsot kérni hozzáértő emberektől:

[link]


Amúgy a nyuszi jól van? Még mindig sántít?

2012. szept. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!