Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sünit meg lehetne szelídíteni,...

Sünit meg lehetne szelídíteni, lehetne tartani?

Figyelt kérdés
Nem tervezek ilyesmit, csak kíváncsi vagyok, mennyire szoktathatók emberhez. A kutyáim találtak egyet és kicsit haverkodtam vele, mielőtt kivittem a rétre. Nagyon kis helyes volt, félig talán még kölyök. Elég gyorsan kigömbölyödött, a kezemmel a hasa alá dugva vettem ki a lavórból, amibe először tettem, mert nagyon ki akart mászni, és miközben emeltem, nem gömbölyödött vissza. Igaz, előtte simiztem egy kicsit a homlokát, hogy megnyugodjon. Utána körberodeózott a lakásban. Kimentem vele a kutyákhoz, süni a lavórban az ölemben és akkorra már úgy megbátorodott, a kutyák szaglásától se félt, állandóan vissza kellett tuszkolnom, ki ne másszon. Úgy akart kimászni, hogy belekapaszkodott a pulcsimba és a karomat használta volna lépcsőnek. Abszolút nem félt tőlem kb. 20 perces ismeretség után:)

2012. szept. 26. 20:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Fiatal korban keresi az ember társaságát a süni, ahogy öregszik úgy el is idegenedik az emberi közegtől, akkor már harapnak is meg nem is bújnak ki a páncélból :)


Lehetne tartani de én nem tenném olyan mintha én lennék bezárva valahova, hiába kapnék enni inni, magányosan nem jó :/

20/F

2012. szept. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Lakásban nem tartanám, kertben is csak annyit tennék, hogy almát helyeznék ki neki hogy hátha megeszi :) Tisztelem a vadon élő állatok szabadságát, nem keríteném be a sünit se. Azért aranyos lehetett :)
2012. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 nagylzs válasza:

Egyik ismerősöm akart tartani mert elszaporodtak nála a csótányok. Állítólag a süni a csótányok réme.


Viszont ha jól tudom akkor ez tilos, mert a sündisznó védett állat. Ezért tilos fogságban tartani. (Bár lehet hogy rosszul tudom.)

2012. szept. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, Magyarországon védett állatként van bejegyezve.
2012. szept. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, nekem ezért is csak kutyáim vannak, mert ők "önként" vonzódnak az emberhez. Pont amiatt nem tartanék papagájt se, mert számomra szomorú volna rabságban tartani.


Ha fiatalon nem fél annyira a süni, akkor gondolom ha megszelídítené az ember, öreg korában is szelíd maradna.

2012. szept. 26. 20:54
 6/14 anonim ***** válasza:

Jól mondod, kezedhez szokna de utána el nem szabadna engedni mert bele betegszik és meghal

20/F

2012. szept. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Attól hogy védett állat, még átalakíthatod a kertedet sünbaráttá. Telelő farakás kell neki, bélelhető lukakkal, átjáró a kerítések alatt, sünit nem piszkáló okos kutyák, meg esetleg macska kaja, ha elfogyna a környéken az egér, meg a bogár...

A süni okos. Ha nem bántod, nem fél. Viszont irtó pimasz lesz! :D

2012. szept. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nekünk volt sünink, sünbarát udvarunk van :) egy faágkupacra szorgosan dobáltam a lenyírt füvet, mára kész kis erőd lett...egy időben lakott is ott süni adtam neki rendesen enni, így szabadon élt de mégis kedvelte a társaságom, azonban az akkori kutyánk elpusztult és az új eb elüldözte szegény sünit :(

szóval ha nem zavar, hogy nem a lakásban tartod, hanem szabadon élheti világát és csak akkor látogat meg, amikor ő szeretné, akkor ilyen módszerrel lehet egy udvarkarbantartó sünid :)

2012. szept. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

20F ezeket honnan tudod? Úgy látom, értesz hozzá.


Nem mernék ideszoktatni sünit, mert több kutyám van és egymást hergelik a hülyeségre. Külön-külön biztos meg tudnám értetni velük, hogy a sünit nem bánthatják, de falkában nem hiszem, hogy menne. Azt láttam, hogy amikor rájuk szóltam, megértették hogy a sünit nem bánthatják, de ha nem vagyok otthon és unatkoznak, nem hiszem hogy ellent tudnának állni egy kis vadászatnak.

2012. szept. 27. 22:48
 10/14 anonim válasza:
Hozzánk nyaranta kb 15 !!! sün téved be. Ez abból áll kb hogy a kutyámhoz bemennek az meg feltartja őket, míg kimegyek érte :) aztán megfigyelem őket pár napig ( nincs-e sérülés, kor) . Aztán elengedem őket a mezőn.Igen,nagyon szelíd állatok, de ha túlságosan megszokják az embert azzal csak ártanak neki. Már teleltettem át sünit, sőt lehet hogy most is fogok, mert elég kicsi és nem hiszem hogy túlélné a telet.
2012. okt. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!