Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az baj, ha a törpenyuszink...

Az baj, ha a törpenyuszink nem tud kaparni? Illetve ha adunk a nyuszinak kaját a tálkájába, akkor azt miért borítja ki néha?

Figyelt kérdés

Van a barátnőmmel egy törpenyuszink, már megvan nagyon bő egy éve. Imádjuk, ő is minket, jól van tartva.

Viszont egy idő után rohadt idegesítő lett az, ahogy kapar, minden hajnalban csinálta. :S Állítólag a nyulak akkor csinálják sokszor... Ezt bent a házában szokta főleg. Bemegy, és iszonyatosan nekikezd, sokszor már annyira, hogy az almot is kikotorja, nemcsak a házából, hanem a ketrecből is, utána pedig takaríthattunk utána mindig.

Ekkor gondoltunk egyet, és eltorlaszoltuk a bejáratot egy nagy kővel, ami elég nehéz, így nem tudja arrébb tolni. Emiatt kénytelen volt leszokni a kaparásról. Így mi tudunk tőle aludni, csak azt nem tudom, hogy neki mennyire gáz ez. Mozogni továbbra is mozog, érdeklődik, eszik, iszik, szóval nincs vele semmi gond. Néha-néha mondjuk megáll a bejárat előtt, és bambul egy helyben... Habár sokszor el szokott bambulni, a ketrec többi részén is. :) Nem sűrűn, csak egyszer-egyszer fordul elő. Valamint előfordul, hogy néha belepisil a táljába. Ez is csak néha van.

Viszont annál gyakrabban megesik az, hogy ha megeszi a kajáját, akkor utána egy idő után elkezdi borogatni az üres tálat, lökdösi, túrja az orrával. :S


2012. szept. 29. 02:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Bocsi, kimaradt egy rész, ezt nagybetűvel pótlom:


"ILLETVE A MÁSIK PROBLÉMA, HOGY NÉHA KIBORÍTJA A KAJÁJÁT. Nem sűrűn, csak egyszer-egyszer fordul elő. Valamint előfordul, hogy néha belepisil a táljába. Ez is csak néha van."

2012. szept. 29. 02:58
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia! Kaparás egy megszokott viselkedés! Koptatja a körmét! Ha nem hagyjatok kaparni akkor legalabb figyeljetek oda h mindig le legyen vágva neki amugy lehet ezert is kapar mert nagy!talka kiboritast az en nyulam is csinalja hisztizik h enne meg meg utba van neki néha és azert lökdösi át a másik sarokba!viszont mivel bele is pisil így vegyétek ki tőle mert lehet összezavarodik azert pisil bele.remélem segítettem! Lassan 7 éves nyuszi gazdija
2012. szept. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Rakjatok be neki valami játékot,hogy le tudja magát foglalni.vannak olyan nyulak,akiknek tök mókás,ha kaparhatja a kaját,én ilyenkor egyszerűen kevesebbet adok nekik.főleg az ivarzásuk alatt bolondulnak meg ilyen szempontból.
2012. szept. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Hazardteam ***** válasza:
Én nem tudom miért van és mit kell csinálni, de tökre tetszik ez a kérdés, olyan jópofa:) Birom az állatokat, nincs nyuszim, de most így elképzeltem ahogy csinálgatja a dolgait:)
2012. szept. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Rakjatok be a helyére vékony faágakat (meg lehet nézni miket lehet, pl almafa). A kaparás amugy nagyrészt teljesen megszűnik ha ivartalanítod a nyulat (sok betegséggel együtt).

Amugy meg nincs wcje a nyulnak? Nálunk pl. nincs is forgács a helyén csak a wcjén, igy sokkal kevesebbet hord ki belőle.

2012. szept. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Amugy pedig az hogy dobálja a tálát teljesen mindegy, majd összeszedi a kiszórt kaját.
2012. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Mi nyuszink ivartalanítva van és mégis kapar!semmi köze hozza!azert kapar mert nyúl üregi nyúl és ás!ez a dolga!:)azert irtam h vágni kell neki mert ő szegény nem bentre a parkettara született!
2012. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De van közze hozzá, mivel a hormonok fokozzák, nagyrészt teljesen abba hagyják miután ivartalanitva lettek. És a körmét amugyis mindenképp vágni kell időnként.
2012. szept. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Hazardteam ***** válasza:
Szerintem a kérdező csak részben azt kérdezi, hogy miért csinálja, a fő kérdés nekem úgy tűnik, az, hogy ha megfosztják ettől, vagyis megakadályozzák, azzal ártanak e a nyuszinak, mittomén depis lesz e, vagy akadályoznak e ezzel valami természetes ösztönt a saját kényelmüknek beáldozva.
2012. szept. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó, ott a pont. :) Igen, főleg amiatt kérdeztem, hogy ha a kaparás lehetőségétől megfosztom a nyuszit, akkor azzal ártok-e neki testileg/lelkileg.

Az okot én is tudom, hogy miért kapar. Ahogy fentebb is írták, körömkoptatás miatt. Ezzel nincs is gáz, mert augusztusban levágattuk pár körmét. Igaz, nem az összeset, nagy a nagyobbakat, mert annyira ficánkolt és félt, hogy alig hagyta. :S

A kaparás másik oka meg ugye az, hogy minden nyuszi őse az üregi nyúl, ami ás... Szóval az ösztön mindegyikben ott lakozik.


Egyébként az ivartalanításnak szerintem sem lehet köze a kaparáshoz. Vagy ha mégis, akkor az első válaszolónál miért van az, hogy kapar az ivartalanított nyuszija?

2012. szept. 30. 03:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!