Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek, ha nem szeret a...

Mit tegyek, ha nem szeret a törpehörcsögöm?

Figyelt kérdés

Dzsungáriai törpehöriről van szó, azt mondta a kereskedő, hogy 15 napos volt, amikor megvettem (4 napja). Szürke színű.

Az a probléma, hogy próbálok vele sokat foglalkozni, meg kézhez szoktatni, de mindig kerreg, mikor közeledek felé.

Aztán van, hogy mégis megfogom, és akkor nem kerreg a kezemben, de érzem, hogy nem is érzi jól magát, ki akar mászni vissza, és ha vissza teszem az alomra, azonnal beássa magát újra, hogy hagyjam békén.


Másrészt nem eszik szinte semmit, kb 1,5 lisztkukacot és egy kis darabka diócsücsköt egy nap. Gondoltam, ez normális, hiszen kicsinyke még.

Viszont amikor ilyen drága hörcsögtápot adtam neki, arra persze ráment és rágcsálta.


Nem szeretném nagyon drága kajákra sem szoktatni, de legalább kipróbáltam, hogy nem az étvágyával van gond.


Adtam még neki petrezselymet, friss paprikát, szőlőt, szilvát, lenmagot, szezámmagot, diót, sajtot, lisztkukacot. Ezek közül mondom, csak egy kis kukac és egy kis dió kellett neki, semmi más.


Szóval aggaszt, hogy nem szeret engem sem, meg az ennivalót sem, amit adok.


Van valami ötletetek?


Köszi!


2012. okt. 1. 15:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
4 nap után mit vársz, csodát? Lehet neki több idő kell mire megszokja az új életét.
2012. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Mit várok, csodát-e?


Kedves válaszoló, képzeld, hogy még soha nem volt semmilyen háziállatom, és nem a csodát várom, hanem kérdésem van. Köszike...

2012. okt. 1. 15:48
 3/17 anonim ***** válasza:
Jó, mondd meg neki ne egyen már drága kaját, mert fizetni kell a számlákat, biztos meg fogja érteni.
2012. okt. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
?!
2012. okt. 1. 16:31
 5/17 anonim ***** válasza:

Versele-laga az egyik legjobb táp ami kapható, nem hinném hogy drága, azt szeretik a hörik.

15 napos az elég pici még, most kell minél többet fogdosnod, beszélni hozzá, simizni, kézből etetni, hogy megszokjon. De ez nem megy egyik napról a másikra.

2012. okt. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
a lisztkukacot és egyébb gazdag fehérje forrásokat tudtommal nem kell neki napi szinten adni, inkább heti szinten
2012. okt. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy törpe höri, ha arannyal eteted se fog kienni a vagyonodból. Ha takarékos állatot akartál, akkor tökéletes a választás. Mivel alig eszik, pénzt se tudsz az etetésén megspórolni. A legdrágább tápra is rászoktathatod, ha évi 3 zacskó kell neki hogy jóllakjon.


Most azzal kéne etetned, amivel a tenyésztő is etette, az új hamikat fokozatosan kell bevezetni.


Amíg alszik soha ne zaklasd, várd meg amíg magától felébred. Én is undok vagyok ha éjjel felébresztenek, és utálom azt aki rendszeresen nem hagy aludni. A hörik nappal alszanak, este másznak elő játszani.


Amikor benyúlsz hozzá mindig legyen tiszta és meleg a kezed, és mozogj lassan, beszélj halkan.

Amikor ébred, éhes is lesz. A fincsi hamiból nagyon lassan tegyél 1 szemet a tányérjába, lassan húzd hátra a kezed olyan messzire, ahol már nem zavarja, és várd meg, amíg megeszi. A következő falatot is rakd be nagyon lassan. Másodszorra, már pár centivel közelebb maradhatsz, ameddig nem kerreg, hanem eszeget.

Ha szerencséd van már első este beleül a hamit adó kezedbe. Az se tragédia, ha 2 napi fincsit elás magának. Majd később előveszi. A lényeg, hogy a kezedhez kellemes emlékeket kapcsoljon, ne az ébresztőt, hanem a fincsi vacsit.

A hörik szeretnek elbújni. Ha nyugtalan a tenyeredben, takard be a másik tenyeredben, hogy biztonságban érezze magát.

2012. okt. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló nagyon hasznos dolgokat írt. Én annyit tennék hozzá, hogy a tenyérbe mászás tényleg mérföldkő, és akkor ne is vedd ki egyből, hadd lássa, hogy "van visszaút", én mindig így csináltam. Viszont 15 napos korban nem kellett volna még elválasztani a szülőktől. Az alábbi linken egy jó kis oldalt találsz, ott is szerepel, hogy 4 hetes korukban kell elválasztani. Én 6 hetes höriket szoktam venni, az az ideális. De már mindegy, ha 15 naposan került hozzád, ez már így alakult. Lehet, hogy kicsit nehezebb lesz a dolgod, de türelmesnek kell lenned.

[link]

2012. okt. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 nybalint2001 ***** válasza:
Ha hagyod hogy egyszer de csak egyszer megharapjon akkor nem lessz gond nekem is van hörim nem szeretett de rohattul nem de egyszer a kezembe vettwem megharapott és azóta mi vagyunk a legjobb barátok!!
2012. okt. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
engem folyton meg akar harapni most az elmúlt két napban, de mindig elveszem a kezem gyorsan. Az ujjamba harapott bele tegnap, akkor csinálta ezt először, de néztem, és nem hasította át a bőrömet, pedig elég kellemetlen volt. Akkor egy diót tartottam a kezembe, erre nekilátott az ujjamnak. Azt hittem, hogy ez nem jó jel, mert engem is kajának néz, pedig nem volt kajás a kezem amúgy.
2012. okt. 3. 00:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!