Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baja szegény hörcsögömnek...

Mi a baja szegény hörcsögömnek? HELP

Figyelt kérdés

Ez nagyon hosszú történet, de a lényeget elmondom.

Tehát van nekem egy kis dzsungáriai törpehörcsögöm, Picúr.

Kedden este fél nyolcra értem haza. Bemegyek a szobámba, erre látom, hogy Picúr ott szaladgál.... Bebújt az ágy mögé, és nagy nehezen, de végülis sikerült megfognom, s visszaraknom a terráriumába, ami kb. másfél méter magasan van egy szekrény tetején. Onnan mászhatott ki.


Szerda reggel, a konyhában, anya és apa azt mondták, hogy a konyhában fogták meg Picúrt, ami elég vicces, mert a szobám, és Picúrka is az emeleten vagyunk,a konyha meg a földszinten. De ekkor is sikerült visszatenni, s a biztonság kedvéért raktunk a tetejére egy szúnyoghálót, hogy ne szökjön el.


Ám szerdán, mikor hazaértem, Picúrka megint kiszökött, szúnyogháló kirágva, és ha ez nem lenne elég, nem találtam meg. Ezért hát leraktam a terráriumát a földre, s tettem oda egy széles, hosszú fadarabot, amin fel tudott mászni, és erre uborka darabokat is tettem.


Azthittem, megrágott valami vezetéket, vagy bajba esett, de nem. Este szintén keresem mindenhol, és úgy voltam vele, hogy majd ha éhes lesz, előjön. De utoljára megnéztem a kis dobozkáját, ami a forgácson van, amolyan házszerűség, és a cseppecském ott aludt.


Ma reggel ismét láttam hogy kimászott, pedig a szúnyoghálóra könyveket is tettem, de nem ért semmit. Hát újra leraktam a terráriumát a földre, s mire hazaértem suliból, ott feküdt benne.


Viszont olyan fura, amolyan cincogó hangot adott ki, ami számomra teljesen szokatlan, hisz még soha nem csinálta ezt. Zúgni szokott ha ideges, de ezt nem.


nektek is csinált már ilyet? Valami baja van esetleg? Nagyot zuhant volna?:S mert nem fáj semmije, most az előbb megvizsgáltam.


Egyébként holnap után szeretnék neki terrárium helyett egy ketrecet venni...


2012. okt. 11. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott cincogó hangokat kiadni a hörcsög, általában akkor, mikor egy kicsit kétségbe van esve, de nem azért mert fáj valamije, mindenesetre a ketrec vásárlása a legjobb megoldás neki, abból nem szökhet meg Picúr.:)) Az én hörcsögömnek is ketrece van, soha nem szökött ki belőle;)
2012. okt. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, még jöhetnek válaszok, mert ilyet még soha nem hallottam, pedig nem ő az első hörim.

És abban is biztos vagyok, hogy több ilyen nem lesz :)


Amúgy lehet, hogy azért szökött ki, mert kilométerhiánya volt :D De ezen annyira elolvadtam, hogy visszament a helyére. És semmi kárt nem csinált sehova :)

2012. okt. 11. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:

5 mm-es Ponthegesztett rácsból szerezzetek egy akkora darabot, mint a terra teteje, és arra tegyetek egy díszléc keretet, ami a helyén tartja.

Barkácsboltban, mesterek boltjában, mezőgazdasági boltban, esetleg nagyon nagy festékboltokban keresd.


Ha marad a ketrec projekt, akkor is nézd meg a rácsközt, nehogy átférjen rajta.

2012. okt. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem egereim vannak, néha kiengedem őket az ágyamra, van hogy egyik-másik lelép, de hazamegy, és pár óra után ott alszanak benn mind a négyen a házikójukban, na azon én is mindig olvadozok :D


egy csomó höri szokott ilyen magas vékony hangot kiadni, az enyém is néha, ha olyan kedve van, az egerek meg makognak, nagyon fura kattogó hang, nehéz leírni, sokszor még álmukban is :D


az állatkák érdekes hangokat tudnak produkálni :)

2012. okt. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

15:38-as vagyok

a hörcsögöm egyébként néha kiszökik a terráriumából, ha a tető nincs rendesen rajta, másfél méter magasan van a helye, de soha nem lesz baja szerencsére :)

2012. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugodtam.

De inkább amit Picúr kiad, makogásra hasonlít inkább, mint cincogásra. De mindegy már, megnyugodtam. Köszönöm szépen a válaszokat!:)

2012. okt. 11. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!