Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek melyik az érdemese...

Szerintetek melyik az érdemesebb hörcsögnél? Terrárium, Ketrec?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 11:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én mindenképpen a ketrecet javasolnám. Több évig tartottunk degukat, nekik is ketrecük volt, szóval szerintem egy hörcsögnél is az az ideális.
2012. okt. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen hörcsög. Egy aranyhörcsögnek a ketrec az ideálisabb, míg egy dzsungáriai törpehörcsögnek egy forgáccsal teli terrárium való.
2012. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
dzsungária
2012. okt. 21. 12:11
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor, ahogy írtam a terrárium való neki, jó sok forgáccsal.
2012. okt. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem megfelel neki mindkettő. A terráriumot nehezebb takarítani. Az én dzsungáriai törpehörcsögömnek ketrece volt. Szerette, fel tudott mászni az oldalán, maga a ketrec is egy játék volt neki. Egy forgáccsal teli ketrec szerintem jobb mint a terrárium.
2012. okt. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 tapicuki válasza:
szerintem is ketrec, csak legyen nagy alja, hogy sok forgács férjen bele. meg élmény neki a ketrec. a mienk is mindig mászkál benne:)
2012. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ketrecpárti vagyok, szóval inkább azt javasolnám. Szerintem jobban be lehet rendezni,és jobban szellőzik is. Legyen minél nagyobb, és ha lehet legyen emelete is, hogy minél több helye legyen. Az emelet ne rácsos legyen, mert nem szeretik, és be is szorulhat a lábuk, hanem "összefüggő". De ha nincs benne, akkor is lehet bele készíteni, pl egy műanyag/fa lapból, a felfüggesztése se ördöngősség, én is csináltam már ketrecbe ilyet.

Nekem olyan ketrecem van, aminek a rácsa nem festett, hanem csak "natúr", mert úgyis rágja, és nem tartom valami jónak, hogy lerágja a festéket, bár persze lehet, hogy nem ártana neki, de én inkább óvatos vagyok...

Ha dzsungáriaid van, akkor arra kell figyelni, hogy ne legyen túl nagy távolság a rácsok között, nehogy meglógjon belőle. Az én ketrecemnek 1 cm-es rácsközei vannak, több lakója is volt már, nem volt még szökés:)

2012. okt. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Amint látod, a ketrecesek vezetnek :) Tényleg sokkal több az előnye, jó játék neki, könnyű takarítani, jobban szellőzik, nem fülled be, levegőt kap, rágcsálni is tudja, jó fogkoptató, elrágni nem fogja, tehetsz bele emeletet, tényleg jobban be lehet rendezni, a rácsokra sok mindent fel lehet akasztani. Rengeteg étel van ami felakasztható, az itatót is fel tudod akasztani, sok játék is van, létra, házikó stb. amiket csak a rácsokra lehet feltenni. DE a forgácsot és az ételt könnyedén kiszórja belőle és körülötte lehet takarítani, valamint ha rágja a ketrecet vagy a rácsokra felakasztott ill. simán hozzáérő dolgokkal játszik, az hangos. A terráriumnak sok rossz tulajdonsága van, jó viszont elég kevés. Hallgass a többségre; ketrecet vegyél.
2012. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
és tenyészetre?
2012. okt. 21. 20:37
 10/11 anonim ***** válasza:
A tenyésztés nem abból áll, hogy gondolsz egyet és összeraksz két külön nemű hörcsögöt! Sok tapasztalat és tudás kell hozzá! Ha még nem vagy jártas benne, ne kezdj hozzá. Amúgy ahhoz a terrárium jobb, mert a kishörik kiférnek a rácsok között!
2012. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!