Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szibériai aranyhörcsögöt...

Szibériai aranyhörcsögöt kalickában vagy akváriumban érdemesebb-e tartani?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kisállatot, de még sosem volt.

Új vagyok nagyon ebben a dologban, nem vagyok járatos.Szeretném, ha valaki segítene benne.


2012. szept. 11. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Én egy 120x80as ketrecben tartottam, olyan sűrű volt a rácsozása, hogy a feje ne férjen ki rajta, szerintem sokkal jobb mint az üveg. Rengeteg játék kell neki, amivel lefoglalja magát másképp nagyon hamar unatkozni kezd.

Éjszakai állat, napközben elbújva alszik, aztán estétől hajnalig eszik, kapar, játszik, szóval ha lehet ne az ágyad közelében legyen. Ha van kérdésed szívesen válaszolok, sok kisállatom van :)

2012. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és amúgy szíriai aranyhörcsög, nem szibériai :)
2012. szept. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szíriai aranyhörcsög a neve!

És ketrecben érdemes tartani, mert szüksége van a mászásra is, valamint az jobban szellőzik.

Mókuskereket mindenképp vegyél neki, aminek átmérője minimum 19-20 cm-es legyen, hogy kényelmesen elférjen benne és ne kelljen görnyednie.

Ha igazán jót akarsz neki akkor egy ilyen ketrecet vegyél, ha nincs rá pénzed, gyűjts rá, de nagyon megéri, mert jó nagy helye van a hörinek és szórakoztató a számára a csőrendszeres megoldás!!

[link]


De ez is egész jó, viszont arra figyelj, hogy a mókuskereket cseréld nagyobbra:

[link]


Én ezeknél a ketreceknél még azt csináltam, hogy csak 1 emeletet tettem be, mert így több a helye a hörcsögnek és jobban hozzá is lehet férni. Na meg a mókuskereket nagyobbra kell cserélni.

2012. szept. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akváriumban megfullad, legfeljebb terráriumban lehet, de aketrec sokkal jobb. Emlősállatnak a terrárium nem igazán alkalmas, legalábbis házi körülmények közt. Nem szellőzik eléggé, a hangok csak fölülről jutnak be, amitől ijedős lesz. Gondolj bele, őket a természetben minden ami fenyegeti, fölülről kapja el, sokkal jobb, ha az ember tud oldalról közelíteni.
2012. szept. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ketrecben tartsd. Akvárium halaknak való.
2012. szept. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző válaszolók is írták, inkább ketrecben tartsd. Sokkal jobban szellőzik, és jobban be is lehet rendezni.Minál nagyobb, annál jobb, lehetőleg legyen emeletes, kell bele búvóhely(ház), a legtöbb hörcsög szereti a kereket, mehet bele 1-2 kéztörlő vagy wc-papír középső karton hengere, stb. Ha ketrecet veszel, én nem javasolnám azokat, amiknek festett a rácsa, mert könnyen lerágja róla a festéket, és az szerintem nem túl egészséges.
2012. szept. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!