Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet egy csincsillát és egy...

Loislane kérdése:

Lehet egy csincsillát és egy nyulat egy ketrecbe tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves csincsillám, aki egy csincsillát se visel el maga mellett. Mindegyiket megtámadja. Ezért arra gondoltam, mivel egy tengeri malacunkkal semmi baja, hogy más fajta kisállatot tenni hozzá, mert amúgy depressziós egyedül. Törpe nyúlra gondoltam. Kérdésem az, hogy van e valakinek tapasztalata, tart e így otthon két különböző fajú rágcsálót egy ketrecbe és megvannak e ?

Kisérletezni félek, mert több ketreccel külön tartani a nyuszit már nem férnénk el :S

köszönöm a válaszokat előre is.



2012. okt. 21. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:

A nyusziknak alapból jár a saját ketrec. Nem szívesen osztoznak, legföljebb ivartalanított bak nyuszi, az ivartalanított lánnyal.

Különböző fajú állatokat többnyire sokkal nehezebb összeszoktatni, mint azokat akik értik egymás nyelvét.


A csinik összeszoktatása elég macerás dolog szokott lenni. Viszont idegenben sokkal könnyebb. Próbálj egy profi tenyésztőt rávenni, hogy panzióztatva szoktassa össze egy kicsivel. (A panziót nyilván ki kell fizetni.)

Milyen nemű a csini, és kikkel próbáltad eddig összeszoktatni?

2012. okt. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

pedig reménykedtem benne hogy jó ötlet mert alapból nyuszit is szerettem volna :(

lány, és már volt 2 lány csincsilla és fiú is. mindegyiket megtámadta meg harapta másfél éve szenvedünk ezzel. kis lakásba vagyunk így sok ketrec nem fér el. vettem egy nagy ketrecet egy lány csincsillával. vele se, akkor vettünk egy fiút most azzal se, ő a másik lánnyal jött össze. így most ők eladóak mert nem férünk el :S a lányka meg egyedül van a malaccal mikor szabadon van elszaglásszák egymást és ennyi, elvannak. lehet akkor az lesz hogy egymás mellé lesz téve a malac és a csini ketrec ha elviszik a másikat. csak örültem volna, ha valakivel tudd aludni meg ilyenek :S

2012. okt. 21. 16:51
 3/6 anonim ***** válasza:
A malacnak is jó lenne egy másik malacka!
2012. okt. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A két malac, és szomszéd ketrec az jó ötlet.

Azért még nézz utána az összeszoktatásnak, mert vannak zsenik, akiknek lehetnek még olyan ötleteik, amiket nem próbáltál.

2012. okt. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

egy malackánk van :D azért gondoltam akkor hogy így nem lennének magányosak, sokat vannak kiengedve együtt mivel semelyiknek nincs párja.

összeszoktatással meg már nem szenvedek elég volt 2 évig meg már a nagy ketrec mellett nincs is helyem hogy mellé rakjak másikat, ezért amúgy se tudnám.


köszönöm azért az eddigi válaszokat.

2012. okt. 21. 20:26
 6/6 anonim ***** válasza:

NEM!!!!

Semmilyen körülmények közt.


Egy egyébként is antiszociális csincsilla komoly orrharapásokkal látná el a nyulat, a nyúl pedig úgy tud rúgni, hogy a csincsilla bele is pusztulhat.

Kettejük tápja pedig csak külsőleg hasonló, egyáltalán nem ugyanazt eszik!

Csincsilla mellé csak csincsillát lehet tenni, a malac-törpenyúl páros már elfogadottabb, de istenigazából minden állat a fajtársai közt érzi jól magát.

2012. okt. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!