Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kezelhetetlenek a patkányaink,...

Kezelhetetlenek a patkányaink, mit kezdjek velük?

Figyelt kérdés
Két patkányunk van, úgy másfél évesek lehetnek. Két lány, alomtesók. Sajnos nem sikerült magunkhoz szoktatni őket, ezért eléggé harapósak. Nem nevezném kifejezetten agresszívnak őket, de nem tűrik meg az emberi kezet a környezetükben. Lassan kezdjük kinőni őket, de elajándékozni nem lehet őket (kinek kéne egy harapós patkány?), a szabadon engedés pedig végképp kizárt. Mit tehetünk velük? Tudok befogadó menhelyeket a számukra?

2012. okt. 23. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vedd fel velük a kapcsolatot: [link]

Elég szomorú, hogy feladjátok és másfél év után továbbadtok rajtuk... hirdessétek mindenfelé, plakátoljatok, jobb lenne nekik is egy törődő gazdi.

2012. okt. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! Tudom, tudom, hogy teljes mértékben az én hibám, és valószínűleg a jövőben nem nagyon fogok rágcsálókat tartani. Én is a legjobbat szeretném nekik.
2012. okt. 23. 11:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A rágcsamentők valóban igen gyakran meg tudják szelidíteni az elvadult patkányokat, de a plafonon is patkány van náluk, nagyon nem hiányoznak náluk az újabb menekültek.

Viszont a rágcsálókkal való kommunikáció remekül tanulható dolog. Igazság szerint senki se úgy születik, hogy ért hozzájuk, csak van aki gyorsabban, van aki lassabban tanul.


A lényeg, hogy ha jót akarsz magadnak, a patkányoknak, és a rágcsamentőknek, akkor ne add fel a dolgot, hanem arra kérd meg őket, hogy segítsenek összeszoktatni téged a patijaiddal. :D

Neked sem kéne hogy kudarccal záruljon az állattartás, csak azért mert nem kaptál megfelelő információkat a kisállatokhoz. Ennél többre vagy képes, csak a titkokat lesd el tőlük!

2012. okt. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Írtam nekik emailt, most várom, mi sül ki belőle... Köszi a választ! Igazából nekem az a bajom, hogy imádom a rágcsálókat, legszívesebben tucatjával tartanám őket (na azért annyira nem :D ), de nem értek hozzájuk és fogalmam sincs, hogy hogy kezelje őket. Sokat olvastam gazdi és állata közti jó viszonyról, de nekem eddig sosem sikerült ezt tapasztalnom. :(
2012. okt. 23. 13:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen patkányom, a legelső, egy évig féltünk egymástól, majd erőszakosabb lettem vele, mert én aranyos patkányt akartam és ő nem az volt:D

Szóval megfogtam, kivettem, harapott, véreztem, nemérdekelt, meglepődött. XD Mászkált pánikoltan a vállamon, karomon, pulcsimon, meg alábújt, mászott rajtam mindenhol, lepisilt többször. Ezt játszottuk jó ideig minden nap, a végén már magától is jött ki, és nem harapott többé, (csak ha kajaszagom volt). Nem tudom nálad ez mennyire válna be.


Második patkányt már inkább tenyésztőtől vettem, az alapból kézhez szokott volt, sose harapott.

Ne add fel szerintem, barátkozz össze velük, adj nekik egyet az izzadt, koszos ruháidból is:), hogy érezzék a szagod egész nap a ketrecben is.

2012. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Sajnos egyszer elég alaposan megharapott, és azóta egyszerűen nem bírom rávenni magam, hogy benyúljak hozzájuk. Próbálkoztam már kertész kesztyűben is, de sajnos azon keresztül is jól lehet érezni a harapást.
2012. okt. 23. 16:57
 7/11 anonim ***** válasza:

Vegyél egy munkáskesztyűt, az vastagabb. És kotorj bele párszor az alomba, hogy felvedd a családi szagot. A harapós állatok többsége nem harap, ha nyugodt, határozott kézbe kerül. Ebben meg sokat segít, ha nem tudja átharapni a kesztyűdet. :D

És persze menj át gyakorolni a rágcsamentőkhöz. Ha szelíd, pudingokon megy, otthon könnyebben kiveszed a kis terroristáidat, kint, meg már a tied a territórium!

Ha nem félnek, csak nem akarnak bevenni a csapatba, akkor tuti menni fog! Nálad a sajt. :D

2012. okt. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valahogy szedd ki őket a kecóból és kint próbálj velük barátkozni, legalábbis az öreg fiaim csak így voltak hajlandóak lepacsizni velem :)

Melyik városban laksz?

2012. okt. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor munkáskesztyű és egy adag elhatározás kell hozzá. Budapesti vagyok, amúgy.
2012. okt. 27. 11:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha kecskeméti lennél próbáltam volna segíteni :)

Próbálkozz azzal, hogy ha már kivetted, vidd számára ismeretlen helyre, pl szomszéd szobába az ágyra... ott te leszel az egyetlen biztos pont számára, próbáld lekenyerezni kedvenc falatokkal, pulcsidba dugd be, vagy kapucnidba, hogy szokja a szagod.

Ha bent vannak a ketrecben, ne nyúlkáljatok a rácsok között be és kaját se dugdossatok ilyen módon be, az csak is a tányérjukba menjen.

Sok sikert és kitartást! :)

Amúgy elég nagy a ketrecük?

2012. okt. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!