Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac szelidítésben...

Tengerimalac szelidítésben némi segítséget tudnátok adni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam 1-2 helyen, hogyha olyan ketrecet veszünk a tengerimalacnak, vagy olyanba tesszük, amibe van házikó akkor a szelidítés nehezebbé válhat, mert ha odamegyek, vagy meghall valamit, akkor egyből fut vissza a házába és nem jön ki. Hogyha ez így van, akkor hogyan csináljam majd? Ne tegyem be a házikót addig, amíg meg nem szokik?

(Még nincs tengerimalacom, most lesz az 1. pár, és szeretnék biztosra menni)


Valamint mivel most lesz az 1. ezért én még plusz ötleteket kaphatnék hogyan lehet szelidíteni, hogyan mit csináljak? :))



2012. okt. 25. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első perctől kézhez kell szoktatni őket.Egy-két nap, míg szokják a helyet, először nekem is félénkek voltak.Ha benyúltam, futkorásztak össze-vissza, drifteltek a ketrecben, majdnem leesett az asztal tetejéről. :D

Sok-sok türelem!Ez a jelszó minden rágcsáló kézhez szoktatásánál.Valamint finomságok, amiket imádnak. :)

A házas beszéd pedig butaság, oda azért szalad rögtön, mert olyan, mint a vadon élő malackáknak a földbe vájt odú.

Ne aggódj, ha kézhez szoktatod őket, hamar szelídek lesznek, mégsem oroszlánt akarsz tartani. :)

2012. okt. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!Az én tengerimalacom is félt az első 3-4 napban.:)

Akkor jársz a legjobban, ha minden nap többször kiveszed őket a ketrecükből, először indíts kisebb ketreccel és ne olyan ketrecet vegyetek amibe van ház, inkább készíts egyet, vagy külön vegyél, ne aggódj, ha sokat lesznek a házukban.Ha megszokták az új környezetüket és az őket körül vevő embereket akkor megfognak nyugodni (Inkább egy nagy ketrecet vegyetek, amibe mind 2-en beleférnek, és mellesleg a ketrecbe épített házikók túl pici kettőjüknek!)Ja..és később legyen minél nagyobb a ketrecük, a tengerimalacok sokat futkosnak, és ha tavasszal megtehetitek, és meleg kint a talaj tedd ki őket egy dús füvű részre, vagy maradj ott ameddig "legelnek" vagy ha a ketrecükről levehető a rácsos rész tedd rájuk, és a biztonságuk garantált :)De sose süsse őket a nap, mert elpusztulnak!Úgy szintén elpusztulhatnak, ha K-betűvel kezdődő zöldséget, gyümölcsöt adsz nekik /(azért mert felfújódnak)a kukorica kivétel, de azt csak szárazon(tápban),a kígyó uborka pedig az egyik kedvencük azt bármilyen mennyiségbe ehetik./ Mivel a tengerimalacok rágcsálók, száraz zsömlét adj nekik.És ha pl.:uborkát adsz nekik, vagy répát ügyelj, hogy 2-be legyen vágva, mert amelyikük harciasabb elveheti a másiktól, a ketrecbe lehet két itató is, akkor jobban jársz.És ha előhegyről veszed őket, akkor akár már régen összeszokhattak.Remélem sokat tudtam segíteni!

2012. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Noncsy10 válasza:
Csk idő kell neki, és sokat hallja a hangodat! Segíthet az is, ha kézből eteted.
2012. okt. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!