Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem tudtok Békés megyében...

Nem tudtok Békés megyében reális áron eladó még nem ivarérett degukat? Állatboltból nem akarok venni mert ahol én néztem le van harapva az egyiknek a farka, és látszik a húsa is azért kérdem. Akinek esetleg van értesítsen!

Figyelt kérdés

2012. okt. 28. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
2012. okt. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amelyik nem ivarérett, az még szopik. Olyat meg nem kapsz rendes helyen.

7-8 hetes korban lehet legkorábban elvinni őket, és a lányok a 8. héten ivarérettek.

Ha meg attól félsz, hogy nem tudod kézhez szoktatni, akkor jobb ha tudod, hogy a kisebbek félősebbek, az idősebbek bátrabbak, nyugodtabbak, barátságosabbak.


A farokbojtra sosincs garancia, mert ők maguk tépik le magukról, ha megfogják, és megijednek. Lehet hogy leharapták a rácson át, de sokkal valószínűbb, hogy a kereskedő próbálta a farkánál fogva megemelni...


A bojt nélküli 1 hét múlva teljesen jól lesz, csak rövid marad a farka, és így messziről megismerni. :)

Én a beltenyésztettség veszélye miatt nem vennék kereskedésből. Ha mégis beltenyésztett állatot veszel, akkor nagyon nézz utána a helyes tartásnak, mert érzékenyebbek a tartáshibákra, főleg a rosszminőségű, cukros, kukoricás, gyümölcsös tápokra.

2012. okt. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha van rá módod a tenyésztőtől vegyél, de ha ők kifogytak, akkor a kereskedésbelit is hazaviheted. Ha a farkánál fogva próbálja elkapni őket, akkor hozd el mindkettőt, viszont csak az egész farkút fizesd ki, és kérd meg, hogy nézzen utána a tartásuknak, gondozásuknak, ha már ez a szakmája!


Két kézzel kell őket felemelni, mintha tengerimalac lenne, vagy ha nagyon béna a szakember, akkor csőbe, dobozba mászatni, és azzal együtt pakolni.

2012. okt. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!