Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszi mennyire bújós,...

A nyuszi mennyire bújós, szeretgetésigényes állat? Az egyáltalán?

Figyelt kérdés
Sok gonddal jár a tartása? Van szaga, ha rendesen tisztítom? Ti hogy jöttök ki a nyuszitokkal? Beleszerettem a törpenyuszkókba...:D
2008. máj. 21. 22:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
17%

Hugomnak van egy. De a törpenyúl se olyan törpe mint kéne. Én nem szeretem, lakásba nem való, büdös. Ha minden nap tisztítod akkor elviselhető, de ezt szerintem nem lehet lelkierővel sokáig bírni. Még mindig inkább 2 tengerimalac.

Kertesházban oks.

2008. máj. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%

Nekem volt egy nyuszim másfél évig, lakásban, akkor kellett elajándékoznom, amikor kaptam egy macskát. Háááát, mit mondjak? Én imádtam az egyémet, meg voltam róla győződve, hogy okos, aztán egy maccsal összehasonlítva mégse annyira az.

Konkrétan: naponta 1-2 vagy több órára kiengedtem a ketrecéből, hogy futkározzon a lakásban. Ez arra elég volt, hogy össze-nyuszibogyózzon mindent, néha egy pici is becsusszant, illetve megrágott mindent: könyvek, kábelek, szőnyeg. Pedig volt a ketrecében rágófája. Naponta takarítottam a wc-részét, háromnaponta az egész ketrecet. Folyton enyhe istállószag volt a lakásban, ráadásul széthordta a kis lábával a forgácsot a szobában. Ha salátát vagy paprikát adtam neki enni, amit nagyon szeretett, még büdösebb volt.


Amúgy a nyuszim azóta kertes házban él, persze kertben, ott sokkal boldogabb. Idén születtek kisnyulai. Kertben nem is büdös, ha szabad ég alatt, vagy pl. teraszon tartod. De lakásba én nem javaslom.

2008. máj. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Ja, ha szeretnél, kérdezz bármit a nyuszikról, eléggé elmélyedtem anno a témában.
2008. máj. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van 2 nyuszim, meg vasárnap született asszem 4-5 kisnyuszi.Sztem is elég büdösek, e ez engem nem zavar, mivel rendszeresen vannak tisztítva.A fiú nyuszim nagyon szereti ha símogatom már majdnem olyan mint egy kiskutya(odajön ha hívom, meglehet egy kicsit erősebben símogatni, ő nem tiltakozik).A lány nyuszim mivel vemhes volt nem szerette annyira ha simogatom meg ellés után mosmár végképp nem szereti, mert nagyon ideges...Az enyémek nem törpenyulak, de azért sztem vannak olyan atórik mint amazok.Én személy szerint nagyon jól kijövök a nyusziaimmal:)
2008. máj. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendszeresen tisztítod, egyáltalán nincs szaga. Én az enyém alatt kétnaponta cserélem a forgácsot, a tartása pedig nem kerül sokba, ugyanis gondolom ti is esztek otthon zöldséget: amit lepucoltok róla, mehet a nyuszinak! Rágófát a kiserdőből szerzek (leesett gallyakat), igazából csak a száraz magos tápot veszem neki. Ja, meg minden tavasszal egy oltást szükséges kapnia a szúnyogcsípés útján elkapott betegség ellen. Ez jelenleg azt hiszem egy ezres.

A magányt nem szereti, az enyém együtt van a tengerimalacommal, és túlzás nélkül állíthatom, hogy imádják egymást!

Egyébként a törpenyuszi kíváncsi állat, de persze közel sem olyan okos, mint a macska, dehát mi, emberek sem vagyunk egyformák! Én bátran ajánlom mindenkinek, én az enyémbe szinte szerelmes vagyok (na jó, ez azért így túlzás, de valami fantasztikus, hogy nagyon vár, ha hazaérek) Én nem bántam meg, hogy hozzám került, minket már csak az élet vége fog elválasztani egymástól.

2008. máj. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 éve van már nyuszim, előtte malacom volt. Sokkal jobban szeretem a nyuszimat! Semmiért sem adnám oda. Ha takarítva van egyáltalán nem büdös, bár én cselesen csinálom! Van a ketrece abban nincs forgács csak a vécés kistálcájában ami a sarokban van. Ő tudja, hogy csak oda vécézhet! Így a takarítás kb. 10 perc összesen. Ha kingeded folyamatosan figyelni kell nehogy megrágjon valamit! Nekem még az elején volt, hogy véletlenül 1-2 bogyesz kiesett belőle : ) Azóta csak a helyén vécézik de erre meg kell tanítani! Ajánlom, hogy inkább lány nyuszit vegyél, mert úgy tudom, hogy amikor a fiú nyuszi ivaréretté válik akkor megjelöli a területét és nem csak bennt a helyén hanem az egész lakásban. Szerintem értelmes állatok. Én azt nagyon szeretem a nyuszimban, hogy igényli nagyon a simogatást, mert ha abbahagyom akkkor elrohan aztán dobbant egy nagyon és visszarohan hozzám. Bár most ezt nem csinálja, mert ha minden igaz akkor most kisnyuszikat vár : )
2008. máj. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Az előző válaszoló vagyok.

Szóval amikor elrohan a nyuszi és dobbant egy nagyot azzal azt akarja jelezni, hogy ne hagyjam abba a simogatást! Ez lemaradt a végéről. Egyébként nem büdösebb a nyuszi, mint a malac!


Ja, és ha eteted akkor szénát mindig adj neki, mert az a fő tápláléka! Én még szoktam adni neki magokat is amit az állatkereskedésben tudsz megvenni. Az és nyuszim a Pepés nyusziknak való magkeveréket szereti a legjobban. Mindennap kap még reggel este egy-egy fél répát. Salátát és káposztát csak keveset szabad neki adni, mert felfúvodhat tőle! Szereti még az almát is, én a csutkáját szoktam odaadni neki. Banánt is szokott kapni, de azt is csak nagyon kis mennyiségben. Víznek mindig kell előtte lennie! Lhetőleg mindig friss legyen.

Rágófának pedig a gyümölcsfák ágait ajánlom.

2008. máj. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!:D
2008. máj. 22. 14:51
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy törpe nyulam. Nem büdös eggyáltalán. 3 naponta kell neki cserélni a forgácsot. Szereti ha simogatom és szeret jáccani nagyon a macskával, az elején félt a macskátol de a végén megszokta. Én a fürdőszobába szoktam elengedni mert ott nem tud semmit sem megrágni.

Én magokat, zöldséget, almát és szalmát szoktam neki adni.

Ajánlom, hogy vegyél egyet magadnak mert nagyon jópofa állatkák :)

2008. máj. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Szia!


Nekem is volt egy SZOBATISZTA házinyulam. Nem törpenyúl volt, de nem baj, mert a barátnőm törpenyula 2x akkorára nőtt, mint az én házinyuszim.

Az én nyuszim nagyon okos volt. Így született. Nem is kellett ketrecben tartani, mert tuti biztos volt, hogy sehova nem bogyóz, és nem pisil, csak a saját WC-jébe, ami a ketrecén belül volt. A NYUSZI NEM BÜDÖS, csak a pisije, ha benne hagyod a wc-jében. Nálunk soha nem volt büdös, a vendégek is mindig csodálkoztak, hogy milyen tiszta állat a nyúl, mert hát mindenki azt hiszi, hogy büdös.

És tündéri volt. Imádta, ha simogattuk. Tartotta a fejét, elém futott ha hazaértem, az ölembe ugrott. Bár az is iga, hogy ahogyan nőtt, úgy egyre kevésbé volt bújós.

De ha nem olyan okos a nyuszid, mint az enyém, hát akkor egy rémálom is lehet. Szerintem úgy nem sok értelme van, ha be kell zárni a ketrecbe, mert különben mindent összepisil, mert ennyi erővel egy videófilmet is nézegethetsz. és az se jó, ha a ketrecén belül nem a wc-jébe pisil, kakil, mert akkor beleragad a szőrébe, ahogyan ugrál, úgy kiveri a ketrecen kívülre, és hát úgy takarítani se egyszerű. én mindig csak a wc-jét burítottam ki.

a barátnőm nyuszija igazi törpenyúl, olyan igazi, hogy akkora, mint egy kutya, és amerre megy arra pottyant.

hát gondold meg...

2008. máj. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!